У справі Гладковського суд оголосив перерву

Вищий антикорупційний суд оголосив перерву у справі щодо колишнього першого заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони Олега Гладковського до  12:00 19 жовтня.

Джерело: судове засідання

У справі  Гладковського суд оголосив перерву

У справі  Гладковського суд оголосив перерву

Спеціальна антикорупційна прокуратура просить взяти Гладковського під варту на 2 місяці з альтернативою внесення застави у розмірі 100 мільйонів 782 гривень.

Адвокат Руслан Волинець наполягає, що підзахисний не намагався виїхати з України, щоб уникнути слідства.

З лютого дотепер він неодноразово виїжджав з країни. На думку захисту, це доводить, що Гладковський не збирався тікати.

Також захист долучив до матеріалів справи квитки у зворотний бік як доказ того, що підзахисний планував повернутися в Україну.

Сторона захисту просить про запобіжний захід у вигляді особистої поруки нардепів фракції “Європейська солідарність” Максима Саврасова, Ростислава Павленка та блогера Андрія Серебрянського.

Сторона обвинувачення заявляє про зловживання Гладковським службовим становищем з тяжкими наслідками.

Прокурор: “Просимо застосувати запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Злочин не пов’язаний з насиллям, тому ми зобов’язані орієнтувати суд на застосування як альтернативи запобіжного заходу у вигляді застави на суму близько 100 мільйонів гривень”.

 Нагадаємо:
  • 17 жовтня НАБУ затримало Гладковського за підозрою у зловживанні службовим становищем (ч.2 ст. 364 КК).
  • Прес-служба корпорації “Богдан” заявила, що Гладковський мав вилетіти на відкриття виставки Bus world 2019 до Брюсселю і не намагався залишити Україну.
  • Сам Гладковський назвав незаконним своє затримання та “на знак протесту проти свавілля правоохоронних органів” оголосив голодування.
  • П’ятий президент Петро Порошенко назвав затримання Гладковського, його близького соратника, “феєричним видовищем” нової влади.
  • 18 жовтня Спеціалізована антикорупційна прокуратура погодила підозру Гладковському у зловживанні владою, недостовірному декларуванні та порушенні законодавства під час здійснення тендерних закупівель.
  • Підозра не пов’язана зі скандалом з контрабандою російських деталей для заводів “Укроборонпрому”, в якому фігурував Гладковський і його син Ігор.