Авіакатастрофа літака МАУ в Ірані: Спливли моторошні деталі

В момент падіння літака МАУ, який збила іранська ПВО у січні над Тегераном, на борту була паніка і люди не сиділи у свої кріслах. Про це в інтерв’ю “Главкому” розповів директор Київського науково-дослідного інституту судових експертиз, керівник комісії з розслідування авіакатастрофи в Ірані Олександр Рувін.

“Коли літак злітає, усі пасажири пристебнуті. Він піднявся на висоту 2 тис. м. Поки літак не підніметься на висоту 8 тис. метрів, оголошення про те, що слід пристебнутися, не вимикається. Так от, всі мали бути пристебнуті. А ми побачили трупи загиблих, які лежали на землі, без крісел”, – пояснив свої висновки він.

“Щоб вам було зрозуміліше, скажу, що якби люди були пристебнуті, вони б із кріслами так і впали, як було з пасажирами рейсу MH17. А те, що ми побачили в Ірані, означає, що на літаку вже була паніка. Є підстави вважати, що горіло зсередини і через отвори чорний дим виходив назовні”, – додав Рувін.

Також керівник комісії з розслідування трагедії зазначив, що на місці падіння лайнера було присутньо багато сторонніх людей. Мова йде про місцевих іранських жителів, які збирали металобрухт.

“Тобто, деталі літака, що зроблені з титану, вони збирали на металобрухт. Була купка уламків, коли ми приїхали. Бульдозером на неї все скинули”, – згадує Рувін.

Як повідомляли ЗМІ:

  • Іран хоче, щоб Україна підписала меморандум про взаєморозуміння, згідно з яким наша країна і сім’ї загиблих відмовилися б від права подавати до суду за збитий Boeing МАУ.
  • Але заступник міністра закордонних справ Євген Єнін заявив, що Україна готова звернутися до Міжнародного суду ООН, якщо Іран не буде сприяти розслідуванню катастрофи з Boeing 737 авіакомпанії МАУ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *