Loading...

У Польщі готові прийняти 2 млн українських заробітчан

Майбутні втрати трудових ресурсів Польща повинна компенсувати за рахунок українських працівників. Про це заявив міністр розвитку Польщі Матеуш Моравецкій в ефірі Польського радіо.

“Треба організувати тепле запрошення до Польщі для сотень тисяч українських працівників”, – сказав він. За прогнозами польського уряду, до 2020 року з польського ринку праці може піти мінімум 750 тис. Працівників. В середньому можливі втрати ринку праці оцінюють в 10% робочої сили Польщі.

“Як би погано не йшли справи в Україні, приїзд сюди мільйони-двох українських громадян може стати величезним стимулом для самої України через 4-8 років. Якщо українці приїдуть до Польщі, то частина з них побудує свої сім’ї і залишиться тут, але більша частина повернеться в Україну “, – сказав М.Моравецкій.

Раніше повідомлялося, що уряд Польщі має намір законодавчо зрівняти мінімальну зарплату для трудових мігрантів і поляків. Разом з тим ЄС вимагає від Варшави прийняти новий закон про працевлаштування.

Він унеможливить легальне працевлаштування для українських заробітчан. У зв’язку з цим глава МЗС Польщі Вітольд Ващиковський заявив, що українським громадянам більше не слід розраховувати на отримання роботи в Польщі.

“Сьогодні Польща не є метою для трудових мігрантів, оскільки тут немає роботи”, – сказав він. За словами В.Ващіковского, нинішній уряд Польщі робить ставку на забезпечення зайнятості власних громадян. Сьогодні в Польщі працюють близько 1 млн українців.
Переводчик Google для бизнеса –Инструменты переводчикаПереводчик сайтовСлужба “Анализ рынков”

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *