Loading...

Римський клуб: На людство чекає безробіття та зміна клімату

Згідно з новою доповіддю Римського клубу – міжнародної неурядової організації, що об’єднує вчених, громадських діячів та бізнесменів – на людство чекає безробіття, зміна клімату та уповільнення економічного зростання.

Цьогорічна доповідь Римського клубу, яку презентували громадськості у Берліні у вівторок, 13 вересня, розповідає про три виклики, з якими зіткнулося людство, – нерівність, безробіття та зміна клімату. У звіті під назвою “Переосмислюючи добробут” експерти запропонували 13 радикальних рішень цих проблем, які при цьому не вимагають прискорення економічного зростання.

Як повідомляє Римський клуб на своєму веб-сайті, незважаючи на економічне зростання останніх 30 років у розвинених країнах, добробут більшості людей на планеті не покращився. Розрив між багатими і бідними збільшується, мільйони людей залишаються без роботи, а рівень реальної заробітної плати в багатьох країнах продовжує падати.

На думку багатьох економістів, відповіддю на ці виклики має бути прискорення темпів економічного зростання. Але автори звіту Грем Макстон та Йорген Рандерс вважають, що продовжувати нинішній шлях розвитку світової економіки не тільки неправильно, але й украй нерозумно, оскільки це лише погіршить проблеми світу. На їхню думку, виходом із ситуації є переосмислення визначення оплачуваної роботи,справедливе оподаткування бізнесу, обмеження торгівлі в разі необхідності, введення безумовного базового доходу для найбіднішої третини населення та збільшення тривалості оплачуваної відпустки.

Макстон та Йорген розуміють, що деякі з їхніх пропозицій є радикальними і зіткнуться з опозицією, але вважають, що політики зможуть їх прийняти.”Наші пропозиції здійсненні, оскільки вони пропонують безпосередню вигоду для демократичної більшості”, – заявив Макстон.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *