Вищий адмінсуд визнав незаконним податок на елітні авто

Вищий адміністративний суд України визнав незаконним нарахування податку власникам елітних іномарок в сумі 25 000 грн. в 2015 році. Відповідне рішення суду К / 800/8077/16 від 30 серпня 2016 року опубліковане в Єдиному держреєстрі судових рішень.

До суду звернувся приватний позивач – власник авто Land Rover 2013 року випуску. Він просив визнати протиправними та скасувати податкове повідомлення-рішення про нарахування транспортного збору, виписане йому податковою службою за 2015 рік на суму 18 750 грн.

До цього за позовом до державної податкової інспекції в Шевченківському районі Києва він вже отримав відмови в Київському апеляційному адміністративному та Окружному адміністративному судах столиці.

В результаті розгляду справи, Вищий адмінсуд скасував постанову попередніх судових інстанцій. А також визнав протиправним та скасував податкове повідомлення-рішення про донарахування податку автовласникові.

Вищий адмінсуд у своєму рішенні керувався наступними аргументами: транспортного збору немає в переліку загальнообов’язкових державних податків і зборів. А, згідно з п. 9.5 ст. 9 Податкового кодексу України, встановлення інших податків не допускається.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *