У Нацполіції будуть масово зупиняти авто для перевірки в пошуках викрадених машин і п'яних водіїв
Нацполіція під час місячника безпеки дорожнього руху буде масово зупиняти транспортні засоби для перевірки. Таким чином в поліції будуть боротися з п’яними водіями і шукати викрадені авто. Про це кореспонденту 112.ua розповів начальник Департаменту превентивної діяльності Національної поліції України Ігор Бабич.

“Буде масова перевірка транспортних засобів. Кількість викрадень більше 7 тис., величезна. Підставою для зупинки траснпортных засобів для перевірки буде, якщо марка авто підходить під марку викраденого транспортного засобу. Тому що номерний знак може бути будь, техпаспорт може бути підроблений. Це і буде підставою для інспектора для того, щоб зупинити і перевірити не у викраденні авто, а заодно і перевірити стан водія, не п’яний він”, – сказав Бабич.

На уточнююче запитання чи не стане подібна практика до повернення до безпідставних зупинок, як було під час ДАІ, Бабич відповів: “У кожного інспектора буде перелік вкрадених авто і він буде пред’являти воді., що така марка в угоні”.

Нагадаємо, що місячник безпеки дорожнього руху в Україні триватиме з 12 серпня по 12 вересня. В цей період на дорогах будуть посилені патрулі поліції, можливо будуть залучати Нацгвардію.

Також зазначимо, що останнім часом зокрема столиці вдалося дещо знизити кількість автоугонів. Згідно зі статистикою, за п’ять місяців рівень викрадень вдалося знизити до 13-15%.

За останні кілька років динаміка викрадень авто р. в Києві виглядає наступним чином: у 2013 році за фактом незаконних заволодінь розпочато 555 кримінальних проваджень, з них розкрито 186. У 2014 році викрали 1662 автомобіля, 138 розкрили. У 2015 році викрали вже 1957 авто, розкрили 238 викрадень. За січень 2016 року викрали 145 автомобілів, розкрили – 12.

Також варто відзначити, що з початку року, за даними поліції в Україні кількість ДТП порівняно з аналогічним періодом минулого року зросла на 19% і досягла 85 тис. аварій. Майже третина ДТП, згідно поліцейської статистики відбуваються через перевищення швидкості, ще 15% – з-за водіння в нетверезому стані.