Фонд гарантування вкладів фізосіб планує збільшити суму відшкодування вдвічі

Більше 95% відвідувачів українського порталу про фінанси і інвестиції МінФін бажають підвищення гарантованої суми відшкодування. Про це свідчать результати проведеного он-лайн опитування.

У 2021 році Фонд гарантування вкладів фізичних осіб планує збільшити суму відшкодування в два рази – до 400 тис. грн. Для цього необхідно провести реструктуризацію боргів, які залишилися в результаті банківської кризи 2014-2017 років, заявила фінансовий директор Фонду Олена Нужненко.

За її словами, запит українців на підвищення гарантованої суми відшкодування – економічно обгрунтований, оскільки в останній раз її збільшували в 2012 році.

“Фонд, розуміючи потреби вкладників, ініціює початок поетапного підвищення. Перший крок ми плануємо зробити вже в цьому році і збільшити суму відшкодування вдвічі до 400 тис. грн. Правда для цього нам потрібно вирішити ключове для Фонду питання – провести реструктуризацію боргів, що залишилися в спадок від банківської кризи 2014-2017 років “, – сказала вона.

Нужненко підкреслила, що “затвердження програми реструктуризації, підвищення суми відшкодування за вкладами і поширення гарантій на” Ощадбанк “- єдиний пакет законопроектів, прийняття якого відкриє шлях до якісних змін системи гарантування”.

У прес-службі відзначили, що під час банківської кризи 2014-17 років для своєчасних і повних виплат вкладників майже 90 неплатоспроможних банків Фонд був змушений залучити майже 80 млрд грн кредитних коштів під ринкові 10-14% від уряду і Національного Банку України.

“На сьогоднішній день Фонд повністю розрахувався з НБУ, виплативши 25,6 млрд грн, з яких 5,5 млрд грн – нараховані відсотки. Також було перераховано Мінфіну 19,6 млрд грн, в тому числі 7 млрд грн відсотків”, – йдеться в повідомленні.

При цьому залишок боргу перед державою сьогодні становить 46,9 млрд грн, за якими до 2031 року буде нараховано ще 64,16 млрд грн процентів.

Більше новин читайте на сайті “Діловий Переяслав”