Держекоінспекція звернулась до суду через бездіяльність Баришівської сільради, яка загрожує екологічною катастрофою

Держекоінспекція звернулася до суду через бездіяльність Баришівської селищної ради, яка загрожує екологічною катастрофою. Про це повідомляється на офіційному сайті Державної екологічної інспекції України.
May be an image of дорога
Держекоінспекція направила позовну заяву до суду на Баришівську селищну раду, бездіяльність якої спричинила масштабне засмічення та значні збитки довкіллю. Про це повідомив голова Державної екологічної інспекції України Андрій Мальований.
За словами посадовця, йдеться про захоронення відходів, яке здійснювалось Баришівською ЖЕК та Баришівською селищною радою на земельних ділянках, не передбачених відповідними проєктами та дозволами. Площа такого несанкціонованого сміттєзвалища склала 11 гектарів. Збитки, розраховані Держекоінспекцією за це порушення, становлять 8,7 мільйона гривень.
Голова Держекоінспекції підкреслив, що захоронення відходів на ділянках, що не є спеціально облаштованими для цього, загрожує справжньою екологічною катастрофою для жителів навколишніх населених пунктів. Адже небезпечні речовини зі сміття потрапляють у ґрунт та водоносні горизонти, погіршуючи якість питної води.
Тому в суді Держекоінспекція вимагатиме зупинити виконання робіт із видалення та захоронення відходів на зазначеній земельній ділянці, а також визнати бездіяльність Баришівської селищної ради та зобов’язати посадових осіб вжити заходи реагування щодо усунення виявлених порушень, — заявив Андрій Мальований.
Крім того, Голова ДЕІ додав, що наразі за матеріалами ДЕІ, направленими до Служби безпеки України, також відкрито кримінальне провадження за статтями 239 “Забруднення або псування земель” та 441 “Екоцид” Кримінального кодексу України.
Більше новин читайте на сайті “Діловий Переяслав”