Лікарі б`ють на сполох: ситуація з COVID-19 у столиці погіршується, а в лікарнях закінчуються місця для хворих

Столичні лікарі повідомляють, що ситуація з коронавірусом у Києві погіршується. В опорних лікарнях місць для хворих з COVID-19 майже не залишилося. Про це йдеться в матеріалі “ТСН”.

Медики стверджують, що тепер коронавірус протікає важче і важче піддається лікуванню.

“Зараз щодня в черзі до кабінету до 50 хворих, і у багатьох підтверджується коронавірус. Коронавірус зараз всюди. Хвороба стала більш складною, має більш тяжкий перебіг, якщо порівнювати з початком пандемії. Коронавірус дає багато ускладнень, багато кіилородозалежних пацієнтів. Змінилися і симптоми. Нещодавно у мене був чоловік, який скаржився на нежить, при огляді у нього діагностували ангіну, і тест на коронавірус був позитивним. Крім того, COVID-19 почав важче піддаватися лікуванню: міняємо пацієнтам по кілька препаратів, тому що немає результату. Госпіталізувати когось дуже важко, місце для людини з сатурацією 72 вчора півдня шукали. Це ще відбувається тому, що лікування коронавірусу стало довшим – хворі по три тижні проводять в лікарні, тому що, знову ж таки, стандартні препарати, очевидно, на новий штам не діють” , – розповіла журналістам сімейний лікар в Дарницькому районі Києва Олена Л.

Співробітниця Київської міської клінічної лікарні №1 в Дарницькому районі повідомила, що в закладі ще минулого тижня почали підготовку до прийому хворих COVID-19.

“Звільнили кілька поверхів лікарні, виписали більшість хворих, які перебували там з інсультами або інфарктами”, – розповіла медик.

Тим часом лікар лабораторії радіоізотопної діагностики лікарні №12 Дмитро Левинський написав у Facebook, що місць в опорних лікарнях Києва не залишилося.

“У нашій лікарні, наприклад, вже почали класти хворих в чисті зони (для персоналу і резерв під невідкладну допомогу)”, – вказав він.

Про складну ситуацію в лікарнях також розповіла журналістам і київський лікар-епідеміолог Національної експертної групи з інфекційного контролю (NEGIC) Катерина Сояк.

“Так, дійсно, в лікарнях все досить-таки погано, навіть в тих лікарнях, які не лікують COVID-19, дуже багато хворих пацієнтів, дуже багато співробітників хворіє, тому, думаю, що якесь посилення заходів, звичайно ж, потрібно . Наскільки сильне, це вже буде вирішуватися на рівні адміністрацій. Потрібно дивитися в комплексі на цю проблему. Але, однозначно, якісь заходи вживати потрібно “, – зазначила фахівець.

Більше новин читайте на сайті “Діловий Переяслав”