У НАТО розповіли, на яку допомогу може розраховувати Україна
На саміті НАТО в Варшаві пройде засідання Комісії Україна-НАТО, де глави держав офіційно підпишуть пакет допомоги Альянсу Києву. Підтримка Альянсу включатиме в себе безліч елементів, хоча і не передбачає надання Києву летальних озброєнь.
Глава представництва НАТО в Україні Олександр Вінніков розповів, на яку допомогу може розраховувати Київ. Коментуючи засідання Комісії Україна-НАТО, Вінніков зазначив: “Україна єдина країна-партнер, у якій буде окрема зустріч з союзниками”.
“Це свідчить про прихильність НАТО продовжувати надавати стійку підтримку Україні. І від цієї зустрічі буде два основних очікуваних результату. По-перше, буде політична заява, яка підтвердить підтримку територіальної цілісності і незалежності України, політику невизнання незаконної анексії Криму, заклик до Росії зупинити дестабілізуючі дії на Сході України і необхідність повного виконання Мінських угод – єдиного шляху сталого вирішення конфлікту “, – заявив він.
За словами представника НАТО, другий практичний результат засідання Комісії – комплексний пакет допомоги.
“У нас вже є багато сфер співпраці через трастові фонди, про відкриття яких оголосили на саміті НАТО в Уельсі. Вони стосуються кібер-безпеки, логістики, комунікацій, медичної реабілітації поранених солдатів, і військового управління. Ми також відкриваємо нові сфери співпраці – протидія гібридної війні і саморобним вибуховим пристроям. Останнє – великий пріоритет для України, оскільки люди на Сході, на жаль, до сих пір гинуть (підриваючись на саморобних вибухових пристроях – ред.) “, – підкреслив він.
Вінніков також зазначив, що консультативна місія НАТО в Україні посилить свою роботу з реформування і модернізації сектору безпеки і оборони.
“Наші радники працюють з багатьма істітуціямі: Міноборони, МВС, СБУ, Нацгвардією, парламентом, РНБО, Міністерством закордонних справ … І я думаю, ці реформи є тим, що українці вже відчувають і відчують на собі. І ми хотіли б бачити, і я на це дуже сподіваюся, що реалізація цих реформ буде прискорена “, – сказав представник НАТО.
На питання про можливість поставок Україні летальних видів озброєння Винник заявив, що підтримка НАТО фокусується на консультативної допомоги та допомоги за допомогою трастових фондів.
“Це сприяє підвищенню обороноздатності (української армії – ред.). До того ж можлива підтримка окремих союзників (країн-членів НАТО – ред.). І багато країн це роблять. Найбільш активні серед таких країн сформували координаційний механізм, який називається Multinational Joint Commission (Спільна багатонаціональна комісія – ред.): США, Канада, Великобританія, Литва, і незабаром Польща. і через цей формат вони тісно взаємодіють з українською владою, щоб координувати види наданої допомоги, консультацій, навчань і обладнання. вони забезпечують істотну підтримку, і я думаю , це доповнює підтримку НАТО Україні “, – уклав він.
Раніше міністр оборони України Степан Полторак анонсував реформу армії, яка дозволить Україні наблизитися до членства в НАТО.