Loading...

У Департаменті Європейської соціальної хартії здивовані українською моделлю надання субсидій

Субсидія на оплату житлово-комунального господарства призначена безпосередньо для людини, а не для енергокомпанії, вважає європейський чиновник.

Українська система надання субсидій на оплату житлово-комунальних послуг, що передбачає перерахування коштів не громадянам, а енергетичним компаніям, є нетиповою для Європи, заявив заступник голови департаменту Європейської соціальної хартії Хенрік Крістенсен. В інтерв’ю для ZN.UA європейський чиновник зазначив, що така субсидія спрямована на безпосередню підтримку людини, а не постачальника послуг ЖКГ.

“Зізнатися, я не пригадаю жодної країни, в якій субсидія на оплату ЖКП видавалася б не безпосередньо людям, а йшла в енергетичні компанії. Адже ця субсидія призначена безпосередньо людині. Вона дійсно дозволяє створювати стимули до енергозбереження і, звичайно ж, підтримує нужденних” , – зазначив він. Крістенсен вказав, що для одержувачів субсидій з груп ризику діють спеціальні програми, що дозволяють забезпечити контроль за витратою коштів за цільовим призначенням.

“Безумовно, у окремих одержувачів субсидій є певні проблеми з алкоголем або наркотиками – для них існують спеціальні програми, що дозволяють контролювати, щоб отримані гроші були витрачені на ті потреби, на які вони виділялися. Але ці програми стосуються виключно людей з групи ризику. Більшість отримує субсидії на руки “, – уклав він.

Як писала в своїй статті для ZN.UA Юлія Самаєва, люди готові опалювати повітря, щоб тільки субсидії не відібрали. Перехід до монетизації, яка дійсно могла б стимулювати зниження енергоспоживання, спускають на гальмах. “Монетизація не вигідна нікому з вигодонабувачів діючої системи субсидій, адже вона передбачала роздачу реальним людям реальних грошей, а не перерахування віртуальних теплокомуненерго з держбюджету, нехай і через рахунки споживачів”, – говориться в статті в “Протяг на півсотні мільярдів”.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *