Loading...

Німецькі радники Кабміну сумніваються в ефективності енергореформи

Енергореформи можуть розчарувати українців. Правильна по суті реформа енергосектору в Україні може при невірних кроках привести до невиправданого зростання цін і, як наслідок, розчарування українців в правилах ЄС і ринкових інструментах. Про це йдеться в підготовленій Німецькій групою радників при уряді України аналітичній записці, переданій кореспонденту Укрінформу в ФРН.

«Без структурних заходів підвищення конкуренції, таких як приватизація, спрощення процедур імпорту, ліквідація монополій, – дуже складно буде досягти конкурентоспроможного ринкового результату. Якщо це не вдасться, політико-олігархічні структури можуть привести до невиправданого росту ціни на електроенергію і, таким чином, підірвати віру українців в правила ЄС і ринкові інструменти », – вважають експерти.

У той же час вони підкреслюють, що грамотно проведена реформа призведе українську електроенергетику у відповідність з правилами ЄС, що дозволить здійснити модернізацію інфраструктури і, в кінцевому рахунку, знизити собівартість продукції. А також послужить сигналом для вітчизняних та міжнародних інвесторів.

Основну проблему аналітики бачать в надмірній концентрації права власності в українському секторі електроенергетики в декількох руках. Якщо ситуація залишиться такою, якою вона є нині, питання нормального функціонування надалі ринку електроенергії, навіть при імплементації правил, розроблених за участю Енергетичного співтовариства, може опинитися під великим питанням.

Вони пропонують «ні в якому разі не допустити» передачу вугільного оператора «Центренерго» під прямий або непрямий контроль ДТЕК, а його продати «сильному партнеру, який буде прагнути підвищити ринкову частку компанії за допомогою конкурентних цін і інвестицій»; повністю лібералізувати імпорт електроенергії і дозволити іншим операторам вступити в конкурентну боротьбу з олігархами; здійснювати ефективної антимонопольний контроль; домогтися політичної угоди з відповідними монополістами, змусивши з погодитися продати частину їх активів конкурентам або обміняти їх на інші активи.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *