Loading...

У НАБУ прокоментували результати конкурсу на посаду голови Одеського теруправління

Журналісти нагадали про участь Дмитра Руденка в кримінальному переслідуванні вінницького правозахисника Дмитра Гройсмана.

Представники Ради громадського контролю при НАБУ  мають намір запросити на засідання Дмитра Руденка, який виграв конурс на посаду голови Одеської теруправління НАБУ, і задати йому питання в зв’язку з опублікованою в ЗМІ інформацією про його діяльність під час служби у вінницькій міліції.

Національне антикорупційне бюро України нагадало, що конкурсна комісія, що складається з представників громадянського суспільства, що не призначає на посади в НАБУ, а дає рекомендації про призначення переможців конкурсу. У НАБУ уточнили, що перед призначенням переможець конкурсу повинен пройти перевірку на поліграфі. Рішення про призначення на посаду приймається за результатами перевірки, а також аналізу інформації з відкритих джерел. “Ми дякуємо журналістів, громадських активістів та суспільство за увагу до роботи НАБУ і до кандидатів, які беруть участь у відкритих конкурсах на посади в Бюро”, – сказано в повідомленні прес-служби НАБУ, поширеному пізно ввечері в п’ятницю, 13 січня.

Як повідомлялося, 13 січня конкурсна комісія при НАБУ оголосила переможцем конкурсу на посаду глави Одеського територіального управління Бюро Дмитра Руденка, який раніше обіймав різні посади в УМВС у Вінницькій області. В цей же день в ряді ЗМІ з’явилися повідомлення, що в 2010-2011 роках Руденко, будучи начальником відділу слідчого управління УМВС України у Вінницькій області, брав участь у фальсифікації кримінальної справи проти правозахисника Дмитра Гройсмана. Міліція інкримінувала адвокату, голові Вінницької правозахисної групи, який опублікував фотографію кам’яного фалоса на тлі Конституції України, поширення порнографії та наругу над державними символами. У серпні 2013 року Гройсман помер від серцевого нападу. Суд посмертно виправдав правозахисника в зв’язку з відсутністю складу злочину.

Конкурс на посаду голови Одеського теруправління НАБУ розпочався 1 листопада 2016 року. Участь в ньому брали 47 кандидатів. До співбесіди за підсумками тестування було допущено 29 людей. Повноваження Одеського управління НАБУ поширюються на Одеську, Херсонську, Миколаївську та Кіровоградську області.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *