Голова комітету інвалідів в день на яхті витрачає на їжу більше, ніж 60 пенсіонерів за місяць

У 2016 році середній розмір призначеної пенсії в Україні становив 1700 грн. Цього не те що не вистачає на мінімальне життєзабезпечення – це практично вдвічі менше від визначеного урядом рівня мінімальної зарплати, яка фактично є індикатором прожиткового мінімуму – 3200 грн. в місяць. У цей час народні обранці ведуть досить розв’язний спосіб життя, в якому оприлюднені нещодавно електронні декларації – лише верхівка айсберга.

Ознакою статусу будь-якого поважаючого себе чиновника на керівній посаді або олігарха навіть середньої руки є власна яхта. Люди класом нижче замість придбання такі плавзасоби орендують на час своїх численних круїзів по морях.

Один з таких круїзів біля Лазурного берега в серпні 2016 року здійснювала яхта MarinaWonder під мальтійським прапором. За тиждень оренди цього судна глава комітету Верховної ради з питань інвалідів та ветеранів, а також член міжурядової групи з питань співпраці з Францією Олександр Третьяков  через офшорну зареєстровану на Британських Віргінських островах фірму Advanced Profile LTD заплатив 135 тис. Євро.

З них 25 тис. Євро на тиждень витрачалося на прожиток самого депутата, його гостей та команди. В день це близько 3500 євро. Або 101,5 тис. Грн. по курсу 29 грн. / євро. Це близько 60 місячних середніх пенсій в Україні (становить близько 1700 грн. На місяць) ..

«Ідеальне поєднання продуктивності і розкоші» – такими словами супроводжується опис арендованої Олександром Третьяковим яхти. На ній, крім 7 членів екіпажу, можуть розташуватися 11 гостей. Проживати їм пропонується в 5 кімнатах, в тому числі, в обставленому з особливим шиком номері «Майстер-люкс». Є на борту і власний спортзал з тренажерами. Яхта тихохідна – крейсерська швидкість 12 вузлів, максимальна – 17 вузлів (це лише близько 30 кілометрів на годину). На палубі MarinaWonder, крім лежаків для засмаги, є джакузі. При бажанні для гостей організовуються підводні прогулянки.

 

За даними сайту MarineTraffic, судно в період, коли його орендував Третьяков або його люди, курсувало між французькими портами Напуль і Каннами. Крім того, за даними сайту здачі яхт в оренду, місцями подачі яхти можуть бути також Сен-Тропе, порти Лігурії і інші середземноморські курорти, уподобані останнім часом українською елітою.

Судячи з документів, які опинилися в розпорядженні редакції http://ukr-biz.com.ua/, оплата з рахунків офшорної компанії AdvancedProfile LTD проводилася в два транші: 50 тис. Євро до виходу в море, решта – на судні. При цьому 5 тис. Євро – це гроші, які швидше за все, пішли в якості чайових команді. У декларації Третьякова такої компанії немає. Ідентифікація договору відбулося завдяки тому, що Третьяков вказав орендодавцем себе особисто, а не офшорну фірму, яка «оплачує банкет».

Відсутність в декларації активу або витрат на його утримання, а також інших прав крім прав володіння, на дорогі товари і транспортні засоби-пряме попадання в кращому випадку під штрафні санкції, в гіршому – на два роки в’язниці.

Чи покаже Олександр Третьяков цей орендний договір в новій декларації – вже за 2016 рік – поки неясно, оскільки він не дуже любить публічність. Якщо цього не станеться, під сумнів достовірність поширюваної нардепом інформації повинні поставити як мінімум дві структури – НАБУ і НАЗК.

Тим часом, Олександр Третьяков в неофіційному спілкуванні з колегами по парламенту почав хвалитися, що ось-ось набуде нову яхту. Чи буде це красуня MarinaWonder – невідомо. Але можна не сумніватися, що новий плавзасіб нардеп буде використовувати виключно на благо українських ветеранів та інвалідів. Ну і іноді для зміцнення українсько-французької дружби.

Григорій Князев, для “ОРД”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *