Loading...

У МЗС України сказали, скільки українців перебуває за кордоном

На сьогоднішній день за межами України легально перебуває до 5 млн українців і ця тенденція зростає. У зв’язку з цим МЗС України робить все можливе, щоб Українці за кордоном відчували себе захищеними і отримували відповідну консульську допомогу. Про це під час зустрічі з українською громадою в Варшаві в Українському домі заявив директор консульського департаменту МЗС України Андрій Сибіга.

За словами Сибіга, сьогодні консульства України видають українцям за кордоном близько 70 тисяч біометричних паспортів в рік. “У наступному році ми прогнозуємо оформлення за кордоном близько 100 тисяч біометричних закордонних паспортів”, – зазначив дипломат. Загалом, додав він, в Україні на сьогоднішній день вже видано 1,2 млн біометричних паспортів, а здатність Української держави – видавати 2,5-3 млн біометричних паспортів в рік. Сибіга зазначив, що оформлення закордонних паспортів є найбільш затребуваною консульською дією за кордоном, яка зараз здійснюється в штатному порядку в максимально спрощеному режимі.

“Для отримання закордонного паспорта громадянину України за кордоном треба тільки пред’явити свій закордонний паспорт і будь-який документ, що підтверджує легальність перебування в країні. Всі бюрократичні перепони для громадян України зняті”, – констатував дипломат. За його словами, найбільш інтенсивна консульська робота МЗС України за кордоном, а найбільша кількість українців спостерігається в Італії, Іспанії, Португалії, Чехії, Росії, Німеччині та Польщі. При цьому, зазначив він, поки найбільше українців проживає на території Росії.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *