У МОЗ ЗІЗНАЛИСЯ, ЩО ТІЛЬКИ ДВА ПРЕПАРАТИ ДІЙСНО ЛІКУЮТЬ ГРИП ТА ГРВІ

Медики склали цілий список непотрібних ліків.

У МОЗ уклали перелік ліків, які не рекомендовані до вживання при захворюваннях на грип та ГРВІ. До нього потрапили антибіотики, сиропи від кашлю, вітаміни та рослинні препарати, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Для тих, хто вважає імуномодулятори рішенням проблеми сезонних хвороб, список міністерства буде поганою новиною. Фахівці МОЗ твердять, що такі ліки ніяк допомогти не можуть. «Мало того, що їх ефективність не доведена, вони ще шкодять здоров’ю», – попереджає дитячий інфекціоніст Федір Лапій.

У МОЗ ЗІЗНАЛИСЯ, ЩО ТІЛЬКИ ДВА ПРЕПАРАТИ ДІЙСНО ЛІКУЮТЬ ГРИП ТА ГРВІ

Керівник відомства Уляна Супрун пояснила, що антибіотики не потрібні, бо вірусів вони не вбивають, а з-поміж противірусних препаратів лише два відповідають критеріям – це “Озельтамівір” та “Занамівір”. Замість усіх інших медики радять контроль температури та інтенсивне пиття, особливо чай із малиною чи лимоном, споживання корисної їжі, а в разі появи загрозливих симптомів – звернення до лікарів. Однак найкращим способом вберегтися від грипу лишається вакцинація.

Як уже повідомлялося, разом із похолоданням в Україні збільшилася кількість хворих. Лише за минулі вихідні на застуди та ГРВІ захворіли 152 тисячі українців.