У Мінюсті сумнівні призначення?

Міністерство юстиції оголосило конкурс на посади керівників міжрегіональних управлінь юстиції, однак ще до проведення конкурсу вже “визначений” переможець – начальником центрального управління повинен стати скандально відомий Олексій Шевченко.

У Мінюсті сумнівні призначення?

Наразі він обіймає посаду начальника головного територіального управління юстиції в Київській області, повідомляє “Судовий репортер“.

“ГТУЮ у Київській області , яким з 2016 року керує Олексій Шевченко, регулярно проводить тендерні закупівлі… Шевченко оголошує тендер і купує 14 тисяч пачок паперу по 105 гривень за пачку. На півтора мільйона. У прибутку 25 гривень на кожній пачці!” – йдеться у повідомленні.

Також ГТУЮ оголошувала тендер на поставку офісних меблів, де боролася тільки одна фірма: “ОФІС СПЕЙС”, а пропозиція другого учасника навіть не розглядалася.

“ТОВ “ОФІС СПЕЙС” виграло тендер і ГТУЮ заплатило 660 тисяч за меблі. Відчуваєте різницю? Десять учасників з цінами від 380 тисяч гривень і один учасник за 660 тисяч. Куди пішла різниця в 300 тисяч?” – зазначають журналісти.

Пізніше ТОВ “Культтовари Україна” виграло тендер на поставку канцелярії на 770 тисяч гривень, за яку ГТУЮ переплатила 30%.

Крім цього, єдиним переможцем будь-якого тендеру із закупівлі комп’ютерної техніки була ТОВ “Фірма ВАЛТЕК”. Відповідна організація неодноразово вигравала тендери Мін’юсту за часів, коли цим відомством керували Олександр Лавринович і Олена Лукаш.

“За всі незаконно зароблені кошти Олексій Шевченко купує нерухомість і оформляє на батьків-пенсіонерів. Крім того на батька оформляються автомобілі преміум-класу, якими користується сам Олексій Валерійович Шевченко (і ремонтує за рахунок ГТУЮ). У декларації Шевченка зазначено, що річна зарплата в 2018 році склала 962,9 тисячі гривень. У подружжя в три рази менше. Плюс заощаджень у сім’ї Шевченко задекларовано близько 1,5 млн гривень”, – наголошується у повідомленні.

Журналісти зазначили, що батько Шевченка у 2018 році придбав дві елітних квартири загальною площею 207 квадратних метрів, розташовані на одному поверсі, в будинку № 2 по вулиці Кахи Бендукідзе (Підвисоцького) в м.Києві та два гаражі.

Ціна квартири в цьому елітному будинку на Новопечерських Липках становить 65 тисяч гривень за 1 кв.м. і 30 тисяч гривень за 1 кв. м гаража відповідно.

“Таким чином, Шевченко будучи простим чиновником зумів за два роки заробити на пару дуже дорогих квартир з гаражами в центрі Києва, загальною вартістю мінімум 14,7 млн грн. Це не рахуючи покупки BMW X6 в 2017 році, який так само оформлений на батька. При цьому в декларації Олексій Шевченко вказує, що з 2013-го року мешкає в гуртожитку”, – йдеться у розслідуванні.

Також Шевченко купив як мінімум ще одну квартиру по вулиці Миколи Бажана, 10 у Києві. В цьому будинку вартість квартири становить понад два мільйони гривень. Цього разу квартиру оформили на батька дружини.