У мережу потрапили «темники» для експертів та блогерів

Адміністрація президента рекомендує підвищення тарифів «валити» на Яценюка, а Іловайськ коментувати «відповідально, не роблячи послуги ворогу»

Інтернет-ресурс «Страна.UA» опублікував «темники», розіслані Адміністрацією президента провладним експертам, блогерам та народним депутатам як орієнтир для публічних коментарів. У центрі уваги цього разу – підвищення тарифів на електроенергію та розслідування трагедії в Іловайську.

Видання повідомляє, що автори темників рекомендують при коментуванні підвищення тарифів на електроенергію наголошувати, зокрема, що таке підвищення планувалося ще урядом Яценюка. «Дискусію можна переводити у площину субсидій. Важливо розвіювати міфи, які нав’язують опоненти щодо отримання компенсації. Бажано уникати критики заяв Юлії Тимошенко та її соратників щодо підвищення тарифів», – йдеться у документах АП.

temnik1

Замість критики Тимошенко ідеологи АП рекомендують акцентувати, що саме Гройсман вчинив реальні дії «для полегшення тягаря нових тарифів», а саме запровадив «енергозберігаючі” кредити для населення. Рекомендується також зустрічно звинувачувати представників опозиції у бажанні спровокувати нові вибори.

До темника додаються картинки, які ідеологи наполегливо рекомендують використовувати у телеефірах для кращої переконливості.

temnik2

Окремий темник присвячено виступу Генпрокурора Юрія Луценка на тему Іловайської трагедії. Тези, які рекомендується підкреслювати у виступах – оприлюднення результатів слідства по Іловайську «було відвертим і прямим» та «максимально об’єктивним», без «особистісних оцінок», що свідчить про наявність політичної волі президента розібратися у причинах трагедії.

Експерти рекомендують також використовувати тезу про те, що слідство не форсувалося, щоб не зашкодити якості, попри значний політичний тиск та спекуляції опозиції. «Коментуючи Іловайськ, політики повинні усвідомлювати відповідальність, щоб не зробити послугу ворогу», – йдеться у документі АП.

temnik3