Шахраї на ОLX! Будьте уважними, треба завжди дивитися на домен

На платформі онлайн-оголошень OLX шахраї обманюють українців і крадуть у них гроші. Жертвою може стати не тільки покупець, як це часто й буває, але і продавець. Аферисти надсилають липове посилання для підтвердження операції, а після введення даних картки з рахунку українців крадуть кошти.

За допомогою такої афери шахраї вкрали у журналіста Олександра Чеканова 4 тис. грн, написав він у своєму Facebook. Щоб уникнути подібної ситуації, слід звертати увагу на домени посилань, які вам надсилають.

“Я перейшов за посиланням і ввів дані картки (так-так, у тому числі CVV). Спочатку віртуальну. Там на рахунку була одна копійка, тому вона не пройшла (це мені вже потім у банку пояснили). Ввівши дані картки, на яких були гроші, я спочатку зіткнувся з труднощами верифікації. Мені не приходило SMS. Але це і не потрібно було. Спочатку списалися 150 гривень за якісь розваги, а потім пішло – по 999 в чотири заходи“, – написав журналіст.

У коментарях до публікації українці розповіли, що такі випадки дуже часто трапляються. Тут найголовніше – перевірити домен. Якщо сторінка фейкова, це буде помітно з посилання.

“Я з такою самою ситуацією зіткнулася двічі за тиждень. Перші надіслали посилання з лівим доменом, я, звичайно ж, нічого не вводила і відправила їх подалі. А в другому випадку маразм зашкалював: вони зібралися стінку 3.2 метри пересилати “Новою поштою”. А забрати її в мене мав кур’єр, це додуматися до такого маразму треба було ще! Ось таке посилання прислали, а коли я запитала, що це, відповіли “яка різниця”, – написала журналістка Ганна Якубець.

Коментар

До речі, на OLX уже відреагували. Представник компанії зазначив, що залежно від пристрою OLX має домен olx.ua, m.olx.ua або name.olx.ua.

Більше новин читайте на сайті “Діловий Переяслав”

Відвідайте новий сайт БЕЗКОШТОВНИХ ОГОЛОШЕНЬ “Діловий Переяслав”.  Підписатися на наш сайт можна у Telegram