Головний санлікар зробив прогноз піку COVID-19: зараз лише початок активної хвилі зростання захворюваності

В Україні триває зростання темпів захворюваності на коронавірус – понад 100 тисяч нових інфікувань було зафіксовано за останній тиждень. Але пік COVID-19 очікують під кінець жовтня й до середини листопада. Про це заявив головний санітарний лікар, заступник міністра охорони здоров’я Ігор Кузін, давши також прогноз на спад захворюваності. Брифінг відбувся 18 жовтня і транслювався онлайн на YouTube-каналі “Укрінформу” 

За словами представника МОЗ, у країні фіксують стрімке поширення коронавірусної інфекції. Лише за останній тиждень було виявлено 105 тисяч випадків зараження, а це на 11% більше, ніж тижнем раніше.

У медустановах різних регіонів зайнято 57% ліжок, призначених для лікування хворих на COVID-19. Минулого тижня від наслідків інфікування померло 2300 українців, що більше на 22% порівняно з тижнем до цього.

Кузін зазначив, що на збільшення кількості інфікованих та летальних випадків серед них, з-поміж іншого, впливає розповсюдження у країні штаму коронавірусу Дельта. Він додав, що найбільшого навантаження на медичну систему фахівці очікують саме під кінець цього й до середини наступного місяця.

Дані щодо кількості зайнятих COVID-місць у лікарнях за регіонами
Відсоток зайнятих COVID-місць у лікарнях регіонів

Відсоток зайнятих COVID-місць у лікарнях регіонів України

“Поступовий спад очікується до кінця року та у першому кварталі 2022-го. Зараз початок активної хвилі, зростання захворюваності”, – пояснив Кузін.

Головний санлікар рекомендував українцям робити щеплення проти COVID-19, щоб зменшити навантаження на медсистему. Він наголосив, що в Україні для вакцинації доступні 14 мільйонів доз препаратів Comirnaty від Pfizer, CoronaVac від Sinovac Biotech та AstraZeneca.

Нагадаємо:

З 18 жовтня ще чотири області перейшли в “червону” карантинну зону, де вже перебувала Херсонщина

Більше новин читайте на сайті “Діловий Переяслав”

Відвідайте новий сайт БЕЗКОШТОВНИХ ОГОЛОШЕНЬ “Діловий Переяслав”.  Підписатися на наш сайт можна у Telegram