Польща збільшує зарплати українцям

На початку 2019 року 37% польських компаній заявили про намір підвищити заробітну плату на 5-10%.

ТЕНДЕНЦІЯ. За словами польських чиновників, в останньому кварталі 2018 року частка роботодавців, які були готові підвищувати зарплати заробітчанам, становила 22,3%. Однак уже на початку 2019 року ця цифра зросла в 1,5-2 рази.

ПРИЧИНА. В кінці минулого року близько 41% польських підприємств зіткнулися з гострою нестачею робочої сили. На початку 2019 року дефіцит працівників відчували вже більше половини роботодавців Польщі. Щоб утримати співробітників на робочих місцях, підприємці змушені підвищувати їм зарплати. Однак компанії підходять до тієї межі, коли витрати на зарплати працівникам починають перевищувати доходи підприємства (в Україні, до речі, це сталося ще раніше).

Мінімалки. На початку 2019 року уряд Польщі підвищив розмір мінімального щомісячного окладу працівників. Тепер він становитиме 2250 злотих, або 16,5 тис. гривень. Після вирахування податків навіть самий низькокваліфікований працівник отримає не менше 1634 злотих, або близько 12 тис. гривень.

Отож причиною став відтік українських заробітчан, яких все більше цікавлять Німеччина і Чехія.

У 2018 році, компаній, що хочуть платити більше, було всього 22,3%, але зараз їх кількість збільшилася в 1,5-2 рази, повідомляє Rzeczpospolita.

Крім цього збільшилося на 10% і число підприємств, у яких гостра нестача кадрів, в той час як торік показник тримався на рівні 41,6%.

Продовжувати постійне підвищення оплати довго не вдасться, вже найближчим часом аналітики прогнозують досягнення рентабельної “стелі”.

Проблема існує не тільки в комерційних підприємствах, а й у держустановах.

З січня 2019 року оплата вчителів підвищиться на 5%, а наукових співробітників на 7%.

У зростанні витрат багато експертів бачать потенційну небезпеку для економіки країни

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *