У Києві охоронці АТБ за дверима магазина шукали горілку у жінки з дворічною дівчинкою

У Києві 26 листопада близько 20:00 охоронці супермаркету АТБ обшукали жінку з маленькою дитиною. Її звинуватили в крадіжці горілки.

Жінка з дитиною і свекрухою зайшли за продуктами в магазин на вулиці Тулузи, 3б. Бабуся дівчинки вирішила з коляскою вийти на вулицю, щоб дівчинка не спітніла в теплому приміщенні. На вулиці до неї підійшли троє охоронців АТБ і звинуватили в крадіжці горілки. Чоловіки стали обшукувати коляску і особисті речі жінки. Про це Інформатору розповів її чоловік  Володимир.

При обшуку охоронці нічого не знайшли. Лише розбудили дворічну дівчинку, в колясці якої, за їхньою версією, ховали спиртне. За словами покупців, чоловіки просто пішли і навіть не вибачилися.

Інформатор звернувся в супермаркет за поясненнями. Поки ситуацію не коментують, лише зазначили, що такі дії є неправомірними. В інциденті пообіцяли розібратися в перебігу тижня.

Що робити, якщо в магазині вас звинувачують в крадіжці

Крадіжки в магазинах трапляються дуже часто, тому складно уявити супермаркет або магазин без одного або декількох охоронців. З кожним може трапитися, що вас незаконно звинуватять у крадіжці, і в цьому випадку важливо знати, які законні дії і звинувачення може пред’явити вам охорона магазину.

Через те, що не всі знають, як себе вести в таких випадках, охоронці часто залякують людей, проводять незаконний обшук або «вішають» на людей злочину, які ті не скоювали. Тому Інформатор дізнався у поліції, що робити, якщо вас звинувачують в крадіжці.

В першу чергу, ті, кого зупиняє охорона супермаркету, повинні переконатися, чи дійсно це працівники даного торгового закладу. У цьому допоможуть відповідна атрибутика, бейджи, документи, підтвердження касирів або менеджерів.
Охоронці в рамках своїх функціональних обов’язків можуть затримати людину до приїзду поліції. Крім цього, вони можуть запропонувати показати кишені і вміст сумки, щоб перевірити, чи є там крадені речі.
Обшукувати людину без її згоди охоронці не мають права. Покупець, якого зупинили, може впевнено сам викликати поліцію, якщо є підозра в неправомірності дій охорони.
Також в поліції розповіли, що відповідно до урахуванням правопорушень, в Києві періодично реєструються факти крадіжок товару в магазинах. Частина зловмисників затримує охорона торгових закладів і передає поліції, які приїжджають на виклик. Правоохоронці документують правопорушення, вилучають вкрадене і відкривають кримінальне провадження.

КРИМІНАЛЬНА АБО АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ: ЯК ВСТАНОВЛЮЮТЬ

Якщо вартість вкраденого майна на момент вчинення злочину не перевищує 0,2 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, складають адміністративні матеріали. У свою чергу, сума неоподатковуваного мінімуму встановлюється на рівні податкової соціальної пільги.

Відповідно до статті 169 ( «Перерахунок податку та податкові соціальні пільги») Податкового кодексу України податкова соціальна пільга дорівнює 50% від розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня звітного податкового року. Зараз прожитковий мінімум становив 1624 гривень (З 1 грудня – 1700 гривень). Тому адміністративні матеріали становлять, якщо вартість вкраденого не перевищує 162,4 гривень (20% від 1624/2; з 1 грудня – 170 гривень). Якщо ціна поцупленого вища – це тягне за собою кримінальну відповідальність.