ВООЗ: другий рік пандемії може бути важчим

У ВООЗ вважають, що після свят у деяких країнах ситуація з COVID-19 значно погіршиться, перш ніж стане кращою, а другий рік пандемії коронавірусу може виявитися важчим за перший. Про це повідомив в інтерв’ю CTV News директор програми ВООЗ з надзвичайних ситуацій Майкл Райан.

“Ми вступаємо в другий рік пандемії, він може бути важчим, враховуючи динаміку передачі вірусу і деякі проблеми, які ми спостерігаємо”, – сказав Райан.

За його словами, у Північній півкулі, особливо в Європі та Північній Америці, фахівці спостерігали ідеальний сезонний шторм – холод, люди заходять усередину приміщень, соціальне змішання, що посилилося, та поєднання факторів, які спричинили збільшення передачі вірусу у багатьох країнах.

Також технічний керівник програми ВООЗ з надзвичайних ситуацій Марія Ван Керхове зазначила, що після свят у деяких країнах ситуація з COVID-19 значно погіршиться, перш ніж стане кращою.

Натомість на прес-конференції  голова німецького Інституту Роберта Коха  Лотар Вілер заявив, що глобальна пандемія COVID буде взята під контроль до кінця 2021 року. Однак для цього необхідно дотримуватися протиепідемічних заходів для зниження кількості інфікованих, передає Suddeutsche Zeitung.

“В кінці цього року ми будемо контролювати цю пандемію. Але в даний час ми повинні ретельно використовувати всі заходи, спрямовані на обмеження соціальних контактів, щоб знизити число інфікованих”

Нагадаємо:

У зв`язку з поширенням коронавірусу багато країн світу посилюють обмежувальні заходи. В Італії через COVID-19 надзвичайний стан продовжать до травня. У Малайзії через коронавірус введено надзвичайний стан більш ніж на пів року.