Митрополит Єпіфаній провів літургію і помолився разом з переяславцями

Вчора, у неділю, до Переяслава завітав Патріарший намісник, митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський УПЦ КП Єпіфаній. Після проведення урочистої літургії у Воскресінському храмі разом з представниками духовенства міста та району цієї конфесії, відбулося освячення пам’ятного знака, який зроблений у вигляді козацького хреста «В честь Переяславського козацького полку 1625-1782» та меморіальної дошки «Героям Небесної Сотні і всім, хто віддав своє життя захищаючи волю та незалежність України».

Як повідомив голова громадської організації «Тарасовий Заповіт» Юрій Авраменко, ідея встановлення пам’ятного знаку виникла давно. Міська рада підтримала починання. Гроші на знак збирали всім миром.

Оскільки Воскресінська церква, згідно дослідженням етнографа та історика Людмили Набок, була полковою церквою, то і знак вирішили встановити саме на території цього храму. Настоятель Іоан Бобітько погодився, і запропонував зробити знак у вигляді козацького хреста. Його виготовили та встановили за сприяння відомого на Переяславщині мецената Галини Репи. За кошти релігійної громади Воскресінської церкви поруч встановили меморіальну дошку.