У Києві активісти “розкололи” Арку дружби народів на підтримку політв’язнів

Активісти і правозахисники у суботу наклеїли тимчасову наклейку у вигляді тріщини на Арку дружби народів у Києві на знак підтримки українських політв’язнів, які незаконно утримуються в РФ та анексованому Криму.

Про це у Facebook повідомила активістка “АвтоМайдану” Катерина Бутко.

У Києві активісти "розкололи" Арку дружби народів на підтримку політв'язнів

“Створення “тріщини дружби” – акт солідарності з незаконно переслідуваними громадянами України, яких Росія перетворює на зброю у своїй гібридній війні, солідарності з цивільним населенням на загарбаних Російською Федерацією територіях, жест-відповідь на розв’язану та підтримувану сусідом-імперіалістом війну на сході України”, – написала вона.

“Особливо символічним є проведення даної акції у 85-ту річницю Голодомору”, – додала Бутко.

 Як повідомляє “Громадське”, активісти підкреслили, що жодним чином не ставлять під сумнів культурну та історичну цінність пам’ятки і відкидають будь-які можливі спекуляції щодо цього.

Серед ініціаторів акції – організації “Медійна ініціатива за права людини”, “Комітет солідарності – група підтримки кримських заручників”, “Пряма лінія”, “Центр громадянських свобод”, “Автомайдан”, “Свободу заручникам Кремля”, активісти, представники мистецьких спільнот та інші небайдужі.

6 листопада перший заступник голови Верховної Ради, представник України в гуманітарній підгрупі ТКГ Ірина Геращенко заявила, що Росія заблокувала питання звільнення заручників і політв’язнів та продемонструвала свою недоговороздатність.

“На жаль, деструктивна позиція Москви, яка відверто заявила про проведення “виборів” в ОРДЛО і намагається на повну втручатися у виборчу кампанію в Україні, ставлячи на лояльних кандидатів і кандидаток, аби тільки не Порошенко, повністю заблокувала питання звільнення заручників. За Сенцова бореться весь світ – і всьому світу Москва демонструє презирство і недоговороздатність”, – обурилась тоді Геращенко. “Також ми готові помилувати кілька десятків сепаратистів в обмін на 20 українців, цивільних і військових, які незаконно й роками утримуються на окупованому Донбасі”, – розповіла вона деталі переговорів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *