Франція: Участь у “паливних протестах” взяли понад 80 тисяч людей

У Парижі та інших містах Франції участь в акціях на знак протесту проти зростання цін на пальне взяли близько 81 тис. осіб. 24 листопада поліція Парижа застосувала сльозогінний газ і водяну гармату проти протестувальників.

Про це 24 листопада повідомили у міністерстві внутрішніх справ Франції, пише DW.

Загалом по всій країні на акціях “жовтих жилетів” було заарештовано 35 людей, ще 22 особи взято під варту.

За даними ЗМІ, у Парижі на акції вийшло близько 8 тисяч людей, з них 5 тис. протестували на Єлисейських полях, де правоохоронці застосували сльозогінний газ і водомети проти мітингарів, які намагалися прорватися через кордони поліції поблизу Єлисейського палацу.

24 листопада зранку протестувальники, вбрані у люмінесцентні жилети, почали блокувати дороги і вулиці по всій Франції, протестуючи проти підвищення цін на пальне у країні. Зіткнення сталися на Єлисейських полях у французькій столиці після спроби протестувальників прорватися через поліцейський кордон.

https://youtu.be/Gn1MLJsuzUQ

Минулої суботи протести зупинили велику частину країни, оскільки близько 300 тисяч осіб приєдналися до демонстрацій.

 Міністр внутрішніх справ Крістоф Кастанер заявив, що протести послаблюються, повідомляє dpa.

У свою чергу президент Франції Еммануель Макрон різко розкритикував протестувальників. У дописі в Twitter’і він подякував правоохоронцям та затаврував “ганьбою” тих, хто атакував поліцейських, вдавався до насильницьких дій проти інших громадян та журналістів.

 17 листопада протести зупинили велику частину країни, оскільки близько 300 тисяч осіб приєдналися до демонстрацій.

За дні масштабних протестів “жовтих жилетів” проти підвищення цін на паливо у Франції двоє людей загинули і 552 отримали травми різного ступеня тяжкості.

Один із учасників акції загинув 17 листопада в результаті дорожнього інциденту. В департаменті Ізер жінка везла свою доньку до лікаря, коли побачила натовп протестувальників, які намагалися завадити її проїзду. Водійка запанікувала і направила автомобіль на людей. В результаті загинув 50-річний чоловік.

У понеділок загинув другий протестувальник, який потрапив під вантажівку. Він помер у лікарні від отриманих травм.

 За офіційними даними, серед постраждалих 95 осіб є співробітниками поліції, які отримали травми в сутичках з протестувальниками.

За чотири дні протесту були затримані 582 людини, 450 з них ще залишаються під вартою.

За останніми даними, кількість протестуючих по всій країні значно скоротилося, зараз в акціях беруть участь до 10 тисяч осіб. З понеділка розблоковані 30 стратегічних об’єктів, включаючи 15 нафтосховищ.

Попри протести президент Франції Еммануель Макрон наполягає на підвищенні акцизів на пальне. Він заявив, що намагається “змінити звички”, відучуючи французів від викопного палива, а цей процес “ніколи не буває простим”.

Макрон хоче зменшити розрив між ціною дизельного палива та бензину в рамках своєї стратегії поступової відмови Франції від викопного палива.

Податки на дизельне пальне зросли на 7 євроцентів, і уряд планує їх ще збільшити в найближчі роки. Податок на бензин збільшили на 4 євроценти.

Президент Еммануель Макрон наполягає на підвищенні акцизів на пальне. Він заявив, що намагається “змінити звички”, відівчивши французів від викопного палива, а цей процес “ніколи не буває простим”.

Податки на дизельне пальне зросли на 7 євроцентів, податок на бензин збільшили на 4 євроценти. Уряд планує збільшити ціни у найближчі роки.