У КОНСТАНТИНОПОЛІ РОЗСТАВИЛИ КРАПКИ НАД “І”: ТОМОСУ ПРО АВТОКЕФАЛІЮ МОСКВІ НЕ ДАВАВ НІХТО

Автокефалія Московського Патріархату була самопроголошена 1448-го року самовільно, без дозволу Константинополя

Архієпископ Тельміський Йов – представник Константинопольского Патріархату – заявив, що Фанар ніколи не давав Томосу про автокефалію Московському Патріархату. Про це повідомляє Сerkvarium.

Як зазначив Йов, якщо пригадати історію становлення Православної Церкви в Росії, то її автокефалія була самопроголошена 1448-го року, коли в Москві обрали митрополита Іону – самовільно, без дозволу Константинополя.

“Цікаво зазначити, що ніколи не було дано Православній Церкві в Росії Томосу про автокефалію! Упродовж 1589-1590 років Вселенський Патріарх Ієремія ІІ просто нормалізував ситуацію, піднявши цю кафедру на патріарше достоїнство при тому, що було дозволено московському архієрею “називатися” патріархом за умови, що він мав поминати Патріарха Вселенського і вважати його “як свого главу і першого”, як сказано в грамоті”, – уточнив архієпископ.

Нагадаємо, 14 вересня РПЦ оголосила про “тимчасовий вихід” із підпорядкування Константинополю. Офіційна причина демаршу – підготовчі процеси до надання томосу Єдиній Українській Помісній Православній Церкві.

У Москві вирішили піти в розкол – Російська Православна Церква заявила, що тимчасово виходить із підпорядкування Константинопольському Патріарху. Рішення оприлюднив голова зовнішніх церковних справ Московського Патріархату, митрополит Волоколамський Іларіон, передає “5 канал”.

Нещодавня спроба умовити Вселенського Патріарха Варфоломія провалилася, і з Фанару Кирило поїхав ні з чим. Тож тепер Москва заявила – більше ніякого згадування в службі Константинопольського владики, також РПЦ припиняє участь в структурах під верховенством Константинопольського Патріархату.

Серед погроз, які йдуть з Москви, є й попередження – якщо Варфоломій не слухатиме РПЦ, то Православна Церква втратить мільйони вірян. Якщо шантаж не подіє, Москва обіцяє повністю розірвати відносини із Константинополем.

Путін фреска

Путін фреска

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *