Українські вчені наблизились до створення вакцини від COVID-19

Під головуванням Зеленського відбулася нарада, на якій були присутні науковці, залучені до розробки оригінального українського кандидата у вакцини проти коронавірусної хвороби.
Українські вчені провели доклінічну фазу дослідження українського кандидата у вакцини проти коронавірусної хвороби. Її результати продемонстрували президенту Володимиру Зеленському. Про це повідомили в Офісі президента.

Отож на нараді 20 жовтня були присутні науковці, залучені до розробки вакцини. Їхні дослідження тривали шість місяців і стосувалися нейтралізації вірусу COVID-19 у культурі інфікованих клітин людини. Ймовірну українську вакцину створюють на основі унікального підходу, кажуть в ОП.

На нараді обговорили, хто, коли та в які терміни забезпечить проходження клінічних фаз, а також логістику майбутньої співпраці всіх дотичних відомств для забезпечення виготовлення вакцини та її використання в разі успішного проходження всіх фаз.

Для чого розробляють українську вакцину?

Один із розробників – міжнародний експерт у галузі охорони здоров’я та епідеміології, доктор медичних наук Михайло Фаворов – відзначив, що нинішня розробка дає змогу припустити, що майбутній препарат допоможе боротися і з новими видами коронавірусних інфекцій, які постійно мутують. Він також додав, що є дуже позитивним фактом те, що досі в Україні не було стрибка летальності порівняно зі зростанням кількості хворих.

Радіє такій розробці і президент Володимир Зеленський. Він переконаний, що є високі шанси створити українську оригінальну вакцину від COVID-19. Зустріч з науковцями він також назвав кроком до відновлення виготовлення вакцин в Україні.

«Держава буде підтримувати вироблення цієї вакцини. Результати, які ви представили, вже показують позитивну тенденцію», — сказав Зеленський.

Водночас міністр охорони здоров’я Максим Степанов пообіцяв сприяти подальшим крокам у проходженні всіх наступних фаз розробки.

Як зазначають у Всесвітній організації охорони здоров’я, всього на різних етапах розробки перебувають близько 40 вакцин-кандидатів на перше ліцензування. На останньому, третьому, етапі рандомізованих, подвійно-сліпих випробувань перебувають лише 10 вакцин. На цьому етапі учасникам тестування дають не лише вакцину, а й плацебо — ані вони, ані лікарі не знають, кому саме що дістається.

У перегонах за першу сертифіковану вакцину багато вчених сподіваються мати готовий до поширення медичний препарат вже у 2021 році. ВООЗ очікує, що до цього часу науковці підготують достатню кількість інформації про вакцини, щоб передати її органам охорони здоров’я країн-членів.