КВУ: У більш, як 20 громадах, раптом значно зросла кількість виборців

Представники Комітету виборців України фіксують аномальний зростання кількості виборців в більш ніж 20 громадах, що може свідчити про використання технології “виборчого туризму”, метою якої є спотворення  результатів виборів в окремих громадах. Про це заявив голова Комітету виборців України Олексій Кошель на прес-сконференції, передає “Інтерфакс-Україна“.

Олексій Кошель повідомив, що цілі групи виборців могли змінити виборчу адресу в результаті фінансової мотивації, тому в день голосування вони можуть організовано прибувати в громади і голосувати за певних кандидатів чи політичні сили.

“Найбільша кількість “виборчих туристів” – в курортній Кароліно-Бугазькій ОТГ в Одеській області. У вересні кількість виборців в громаді зросла майже на 13% – з 4097 до 4610. Якщо вони організовано візьмуть участь в голосуванні, це означає, що при явці близько 40% кожен четвертий виборець може бути учасником схеми по спотворення результатів виборів “, – вказав Кошель.

Він додав, що протягом місяця різко зросла кількість виборців в Фонтанській сільській громаді в Одеській області (плюс 745 нових виборців), Слобідка-Кульчіівецкой громаді Хмельницької області (плюс 239), Студеніковской (плюс 183) і Козинської (плюс 171) громадах в Київській області.

За його словами, в умовах гострої конкуренції навіть кілька десятків голосів фінансово мотивованих “виборчих туристів” можуть вплинути на результати голосування. Коли ж в такі схеми включають сотні виборців – це прямий шлях до фальсифікацій.

“Тому не виключено, що в день виборів ми можемо побачити спроби блокування роботи таких груп, в тому числі силовим шляхом”, – відзначив Кошель.