У Хмельницькому за медикаменти для пологів заплатить бюджет. У Переяславі до цього ще не додумалися

Місто, відоме на всю країну безпрецендентними рішеннями про безкоштовну допомогу в травмпунктах, 3 дні безоплатного перебування в реанімації, обстеження на апараті МРТ та “ліками на тумбочку” для хворих стаціонару – пішло далі. Відтепер з казни фінансуватиметься і придбання найнеобхідніших медпрепаратів при пологах в міському перинатальному центрі!
В 2018 році кожну жінку, що народжуватиме природнім шляхом, забезпечать ліками на суму близько 240 гривень. Це – обезболюючі, рукавиці, шприци, катетери, системи, кетгут, затискачі для пуповини тощо. Тим жінкам, яким буде потрібно проводити кесарський розтин, з бюджету Хмельницького купуватимуть медикаменти на 1300 гривень.
“Робимо це для того, щоб підтримати народжуваність у Хмельницькому, – каже міський голова Олександр Симчишин. – Відтепер породілям не треба буде бігати зі списком по аптеках”.
На фінансування цієї ініціативи вже виділили 1 млн грн., при потребі кошти додаватимуться.

Світлина від Хмельницька міська рада.

3 січня за доброю традицією очільник Хмельницького в міському перинатальному центрі привітав жінок, що народили маленьких хмельничан у перший день 2018 року. Цього дня побачило світ 13 малюків – семеро дівчаток і шестеро хлопчиків. Мер побажав їм рости щасливими та здоровими!

На жаль, у нашому місті та районі до подібного ще не додумалися…. Воно й не дивно…. цікавіше ж гроші на утепленні шкіл чи будівництві супер-вбиральні освоювати….