У заповіднику Асканія-Нова отруїли червонокнижних журавлів

Отрутохімікати, якими труїли гризунів у сусідніх господарствах, вбили 185 сірих журавлів у заповіднику “Асканія Нова”. Про це повідомляє пресслужба поліції Херсонської області.

Повідомляється, що впродовж тижня вимерло близько 185 сірих журавлів, які занесені до Червоної Книги України. Одна з версій: журавлі могли харчуватись зерном, обробленим хімікатами, яке розкидане фермерами на навколишніх полях для боротьби з гризунами.

Спочатку адміністрація заповідника висунула припущення: сірих журавлів викошує пташиний грип. Його спалах зафіксували в селі Заозерне сусіднього Каховського району області. Тому перш за все повідомили про екологічне лихо в підрозділ Дердпродспоживслужби в Чаплинському районі. Звідти виїхали на місце, взяли проби тканин загиблих птахів, і відправили на аналіз у Одеську держлабораторію ветеринарної медицини. Але зараження пташиним грипом не підтвердилося.
Тому залишилася тільки одна версія – журавлі могли загинути, харчуючись на оброблених хімікатами навколишніх полях.

Як повідомляється у фейсбуці відомо, що директор заповідника Віктор Гавриленко на території одного з розташованих поблизу господарств знайшов трактор, з якого розкидалося отруєне зерно. Директор розповів, що тракторист працював без засобів захисту, тобто наражав на небезпеку і себе. Документів на отрутохімікати  тракторист із собою не мав.

За словами директора заповідника, деякі препарати, які застосовуються для боротьби з польовими шкідниками, дійсно здатні викликати внутрішню кровотечю, від якої саме і загинули журавлі.     

Співробітники заповідника підрахували, що збитки, завдані природі в результаті отруєння «червонокнижних» птахів, становлять 2 775 000 грн. Відшкодовувати їх, теоретично, повинні ті аграрії, які організували обробку полів препаратами, небезпечними для пернатих.

Наразі експерти встановлюють  причини загибелі птахів. На місці події працюють працівники поліції, Держпродспоживслужби  та екологічної інспекції.

Відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 239 “Забруднення або псування земель” Кримінального кодексу України. Поліція встановлює коло осіб, причетних до вимирання птахів. Також встановлюються збитки, завдані державі.

Досудове розслідування триває.

У заповіднику Асканія-Нова отруїли червонокнижних журавлів

Фото Віктора Гавриленка.

На знімках: отруєних птахів вже і ноги не тримають