Зеленський: Тарифи на газ для населення мають бути справедливими

Президент Володимир Зеленський заявив, що влада “не може дозволити зростання цін” на газ й анонсував нове рішення щодо тарифів. За його словами, блакитне паливо дорожчає в Європі й це призводить до зростання цін і в Україні. Про це повідомляє пресслужба глави держави.

11 січня поки по країні проходила низка протестів проти підвищення тарифів. Зеленський провів нараду, у якій взяли участь Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, тимчасовий виконувач обов’язків міністра енергетики Юрій Вітренко, міністр фінансів Сергій Марченко, міністр соціальної політики Марина Лазебна, керівник Офісу Президента Андрій Єрмак та його заступники.

“Тарифи на газ для населення повинні бути справедливими. Ціна на газ зростає на ринку через погодні умови та інші причини, які склалися в Європі, і ми не можемо дозволити зростання ціни для наших громадян”, – заявив Зеленський.

Як повідомляють у пресслужбі президента, Кабінет Міністрів готує системні рішення щодо “вибудовування балансу на енергетичному ринку”. Юрій Вітренко презентував попередній план щодо істотного зниження тарифів на газ і встановлення ціни, яка була б справедливою на думку споживача.

Водночас ЗМІ повідомляють, що Вітренко пропонує повернути регульований тариф на газ. У такому разі визначати ціну буде не ринок, а Кабмін. “Глава держави поставив уряду завдання терміново вирішити питання з тарифами на газ для населення”, – повідомили в пресслужбі.

Рішення, які обговорювалися на енергетичній нараді, передбачають також збереження макрофінансової стабільності, розвиток чесної конкуренції на ринку та допоможуть уникнути фінансового дисбалансу.

Нагадаємо:

11 січня, на Буковині проходять 3 акції протесту проти підвищених тарифів на постачання та споживання газу, також акції протесту проходять на Полтавщині.

У неділю в ряді регіонів України пройшли акції протесту проти підвищення комунальних тарифів. Зокрема, акції пройшли в Харківській області, у Полтаві і Миколаєві.