Туск про проблеми Польщі з ЄС та Україною: Це стратегія Варшави або план Кремля?

Президент Європейської Ради Дональд Туск не виключає, що поточна політика Польщі на східному та західному напрямках може бути планом Кремля.

“Гостра суперечка з Україною, ізоляція в Європейському Союзі, відхід від верховенства закону та суду, атака на неурядовий сектор та незалежні ЗМІ – це стратегія PiS або план Кремля? Занадто збігів, щоб спати спокійно”, – йдеться у Twitter Туска

Останнім часом відносини між Польщею та Україної істотно погіршилися через різне трактування спільної історії двох народів.

7 листопада президент Польщі Анджей Дуда заявив, що в українській політиці є чимало “людей з націоналістичними і антипольськими поглядами”.

За словами Дуди, вони не сприяють розвитку відносин між двома країнами. Виходячи з цього, польський лідер звернувся з проханням до президента Порошенка прибрати таких політиків з української політичної сцени.

У відповідь президент Порошенко ініціював проведення надзвичайного засідання Консультаційного комітету президентів України та Польщі з метою запобігання подальшої ескалації напруги між двома країнами.

2 листопада міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський анонсував запуск процедури, яка унеможливить в’їзд до країни громадянам України, які сповідують “антипольські погляди”.

Також Ващиковський вважає, що Київ “використовує” Варшаву, розраховуючи, що вона за будь-яких обставин надаватиме свою підтримку.