Трамп заявив, що Зеленський і Пристайко не знали про блокування допомоги

Президент США Дональд Трамп вважає, що Європа, зокрема Франція та Німеччина, мало допомагають Україні у порівнянні з США. Президент США знову наголосив, що не чинив тиск на Україну.

Президент США Дональд Трамп заявив, що президент України Володимир Зеленський та український міністр закордонних справ Вадим Пристайко не знали про блокування військової допомоги з боку Вашингтона.

“Республіканці та інші повинні пам’ятати, як президент України, так і міністр закордонних справ заявили, що тиск на них не чинився. Крім того, вони навіть не знали, що гроші не платили (затримка допомоги Адміністрацією Трампа), і отримали гроші без жодних умов”, – написав американський лідер у Twitter.

“Але чому Німеччина, Франція (Європа) не платять?”, – додав він.

Нагадаємо:

  • На початку вересня видання “The Washington Post” повідомило, що президент США Дональд Трамп схиляв президента України Володимира Зеленського відкрити справу щодо сина свого конкурента на виборах-2020 Джо Байдена.
  • Увагу до цього посилило рішення адміністрації Трампа видати військову допомогу Україні після затримки, яка засмутила членів Конгресу з обох партій.
  • 25 вересня Білий дім оприлюднив текст телефонної розмови між президентом США Дональдом Трампом і президентом України Володимиром Зеленським, через яку в США розпочали процедуру імпічменту.
  • З тексту розмови випливає, що Трамп схиляв президента України Володимира Зеленського розпочати розслідування проти політичного опонента колишнього віцепрезидента Джо Байдена.
  • Зеленський публічно заперечує, що президент США чинив на нього тиск.  “На мене ніхто не тиснув”, – заявив він журналістам під час зустрічі з Трампом в Нью-Йорку.