Трамп заявив, що Росія вкрала у США розробки гіперзвукової ракети: Путін відповів

Президент США Дональд Трамп заявив, що Росія змогла створити гіперзвукову ракету, скориставшись для її побудови інформацією, викраденою в адміністрації його попередника – президента Барака Обами. Про це він сказав прихильникам на мітингу у штаті Міннесота ввечері в п’ятницю, “Голос Америки

Трамп: “Ви знаєте, що у них є супер-пупер-гіперзвукова ракета – я називаю її супер-пупер, бо її швидкість у 5 разів перевищує швидкість звичайної ракети… Але Росія отримала цю інформацію від адміністрації Обами. Росія вкрала цю інформацію… і вони побудували (ракету)”.

За словами чинного президента, у США тепер є набагато більш потужна зброя: “Найкраща, найнеймовірніша, на жаль, найбільш смертоносна”. За його словами, це озброєння є “предметом заздрості всього світу”, включаючи керівників Китаю і Росії, які “знають, що у нас (США – ред.) є речі, про які вони навіть не чули раніше”.

“Ми хотіли б ніколи її не використовувати. Але у нас є найбільша зброя в історії… Тепер усе, що я роблю, – це говорю світу, що у нас наймогутніша зброя в світі. Я навіть не кажу, яка саме. Ви навіть не хочете про це знати… Боже, допоможи нам, якщо нам коли-небудь доведеться її використати. Але у нас є наймогутніша зброя, будь-коли створена людиною”.

Президент Росії Володимир Путін сказав, що роботи зі створення гіперзвукової зброї ведуться в РФ із 2004 року – і це Вашингтон змусив Росію почати масштабні розробки у цій сфері після виходу в 2002 році з договору щодо ПРО. Про це він сказав у розмові по відеозв’язку з розробником гіперзвукових ракет “Авангард” Гербертом Єфремовим – почесним гендиректором ВПК “НВО Машинобудування” – з нагоди Дня зброяра, DW

Путін: “Ми повинні були створити цю зброю у відповідь на розгортання США системи стратегічної ПРО, яка в перспективі була б здатна фактично нейтралізувати, обнулити весь наш ядерний потенціал”.

 Володимир Путін не згадував Дональда Трампа, але ці слова пролунали після заяви президента США про викрадання Росією інформації про гіперзвукову зброю в адміністрації його попередника Барака Обами.