Військові повноваження Трампа обмежили

Як повідомляє The Hill, Сенат ухвалив резолюцію, яка обмежує військові повноваження президента США щодо воєнних дій проти Ірану.

Рішення підтримало вісім республіканців та всі 47 демократів Сенату США. Загалом резолюцію демократа Тіма Кейна підтримали 55 законодавців, решта 45 висловилися проти. Документ вимагає від Трампа відвести будь-які сили з позицій проти Ірану впродовж 30 днів, якщо Конгрес не схвалить військових дій проти цієї країни.

Сенатори-республіканці, які підтримали резолюцію, наголосили, що йдеться не про обмеження для Трампа, а про повернення повноважень Конгресу, які він передав виконавчій владі впродовж останніх десятиліть.

 Пряма мова: “Важливо підтвердити роль законодавчої гілки незалежно від того, представник якої партії господарює в Білому домі”, – сенаторка від Республіканської партії Сюзан Коллінз.

Раніше Трамп просить Сенат не обмежувати його повноваження щодо Ірану

Нагадаємо:

  • 3 січня американські збройні сили завдали удару по військовій базі поруч з міжнародним аеропортом Багдада. В результаті обстрілу загинули вісім осіб, серед загиблих – іранський генерал Касем Сулеймані.
  • Сулеймані був командиром організації, яку адміністрація Трампа вважає терористичною.
  • Президент США Дональд Трамп заявив, що Сулеймані був “терористом номер один у світі”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *