Ситник про антикорупційну реформу

Українська політична еліта може заблокувати антикорупційні зміни, щоб жити за правилами, які існували до Революції гідності, зазначив директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник

Антикорупційну реформу в Україні не можна вважати завершеною. Про це директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник заявив в інтерв’ю “Укрінформу” від 6 липня.

За його словами, дуже “важко не помітити прогресу порівняно з часами екс-президента Віктора Януковича, але, на жаль, він не такий швидкий, як хотілося б”. “Цей прогрес зараз дуже слабкий.

Ми дійшли до такої критичної точки, коли в політичній еліті панує страх. Цей страх спонукає її до певних рішень, які можуть призвести до певного колапсу реформи”, – зауважив Ситник.

Директор НАБУ уточнив, що Україна не пройшла точки неповернення у цьому питанні. “Наближення до цієї точки лякає тих, хто має ілюзію, що можна жити за правилами, які існували до Революції гідності. Питання – чи пройдемо ми цю точку – дуже складне і залежить від багатьох факторів, насамперед – нашого суспільства.

Думаю, найближче майбутнє покаже, наскільки ми здатні це зробити. Інакше є ризик повернутися до темних часів”, – визнав він. НАБУ займається розслідуванням корупційних правопорушень вищими посадовими особами.

Бюро почало працювати у квітні 2015 року. Тоді ж його головою було призначено Ситника, який пройшов конкурсний відбір. Україна посідає 130-те місце зі 180 країн у рейтингу Transparency International “Індекс сприйняття корупції”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *