Філарет: Погрози Кирила Вселенському патріарху є ознакою слабкості

Лист з погрозами патріарху Варфоломію від глави Російської православної церкви є ознакою слабкості Кирила.

Про це сказав почесний патріарх Православної Церкви України Філарет в інтерв’ю телеканалу “Прямий”, повідомляє Укрінформ.

“Московські патріархи йшли проти волі Божої і терплять крах. От останній виступ патріарха Кирила проти Вселенського патріаха. Я коли прочитав те, що написав патріарху Варфоломію патріарх Кирил, подумав: до якої низькості опустився патріарх, що виступає проти свого співбрата – Вселенського патріарха, і так його принижує. І це є ознака слабкості. Сильна людина, сильна держава ніколи не погрожує”, – підкреслив Філарет.

Почесний патріарх Філарет вважає отримання томосу важливою подією, бо без власної церкви держава не зможе довго проіснувати. Про це він сказав у інтерв’ю телеканалу “Прямий”.

Філарет наголосив, що тепер Українська церква отримала незалежність від Москви.

“Для церкви це означає, що вона буде своє життя, свою діяльність будувати на наших українських звичаях, на нашій традиції, буде звершувати богослужіння українською мовою, зрозумілою мовою. А це має велике значення. Тому що коли людина приходить у храм, чує читання чи то Святого письма, чи псалмів і не розуміє їх, то як вона може молитись? А тепер церква буде звершувати богослужіння українською мовою. І люди будуть молитися разом з усією церквою”, – сказав Філарет.

Почесний патріарх Православної Церкви в Україні Філарет вірить, що Українську церкву з часом визнають патріархатом і розколу у світовому православ’ї не буде.

“Поки що нас визнали як митрополію, і ми з цим згідні. Хоч ми 25 років були патріархатом, але зараз погодились на те, що ми – митрополія, але митрополія для всього православ’я. Ми маємо претензію на патріархат тому, що ми – велика церква. Ми маємо надію, що Українську Церкву з часом константинопольський Вселенський патріарх визнає і патріархатом. Це – майбутнє, але це буде”, – сказав Філарет.

За його словами, з отриманням Томосу про автокефалію української церкви значна, більша частина православних церков увійде у спілкування з нею.

 “Частина помісних церков, а також російська церква, антіохійська церква та деякі інші не ввійдуть у спілкування з українською церквою, але це – тимчасово. Поступово всі ввійдуть в молитовне єднання і з Вселенським патріархом, і з українською церквою. В тому числі і російська, тому що іншого шляху нема. Раз ми православні, то повинні триматись єдності”, – підкреслив Патріарх.

Він зазначив, що той, хто не тримається єдності, може опинитися в розколі.

“Може трапитись, що російська церква, яка звинувачувала нас в розколі, сама може опинитися на деякий час в розколі… Але ж вона не буде вже великою, бо українська церква від неї відокремиться. Вона вже відокремилась, і тому вже російська церква не така велика, якою вона була. А раз вона не велика, то вона і впливу не буде мати, змушена буде під тиском і єпископів, і віруючих, і духовенства шукати єдності з усім православ’ям”, – сказав Філарет.

Нагадаємо, 6 січня Православна церква України отримала томос про автокефалію.

Московські попи одразу ж заявили, що не будуть здійснювати спільних богослужінь із об’єднаною українською церквою.

В свою чергу, у ПЦУ попередили про можливість релігійних провокацій у різних регіонах України.

Також глава УГКЦ Святослав привітав православних з отриманням томосу. 

7 січня на свято Різдва Христового у Софії Київській відбудеться святкове богослужіння, де буде продемонстровано Томос про автокефалію.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *