У Грузії вводиться система накопичувальної пенсії

Парламент Грузії на позачерговому засіданні в суботу в третьому, остаточному, читанні ухвалив законопроект “Про накопичувальну пенсію”, який є частиною пенсійної реформи, впровадженої в країні з метою вдосконалення нинішньої соціальної системи.

Про це заявила журналістам заступник глави Мінекономрозвитку Грузії Катерина Мікабадзе, передає “Інтерфакс-Україна”.

За її словами, накопичувальна пенсійна система стала відповіддю саме на соціальні виклики. “Вона дасть змогу громадянам створити заощадження прямо пропорційні зарплаті, яку вони одержували протягом років, і передбачає високий коефіцієнт заміщення пенсії – до 50%”, – сказала чиновник.

“Цією реформою, в рамках якої держава суттєво допоможе населенню країни у створенні заощаджень і яка сприятиме зростанню соціальної відповідальності, ми створюємо реальну основу для вирішення наявних проблем з точки зору справедливості й ефективності”, – заявила Мікабадзе.

При цьому вона зазначила, що завдяки впровадженню системи накопичувальної пенсії з’явиться додатковий фінансовий ресурс, який стане “потужним поштовхом для розвитку ринку капіталу”.

“Це альтернативний довгостроковий ресурс, який дасть можливість бізнесу здійснювати нові продуктивні інвестиції, що, в свою чергу, посприяє створенню нових робочих місць та прискоренню економічного зростання”, – додала заступник міністра.

Згідно з новою пенсійною системою, для кожного жителя Грузії буде відкрито спеціальний пенсійний рахунок, на який по 2% від щомісячної зарплати нараховуватимуть держава, працівник і роботодавець.

Поширюватися ця система буде як на громадян Грузії, так і на іноземних громадян, які проживають у країні на постійній основі. До неї будуть підключені і особи, які створюють собі робочі місця самостійно.

У Грузії пенсійний вік для жінок визначено з 60 років, чоловіків – з 65 років. На сьогодні базова фіксована пенсія становить 180 ларі (близько $74) на місяць.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *