Суд не продовжив зобов’язання Мартиненка

Суд відмовився продовжувати покладені судом на колишнього народного депутата Миколи Мартиненка зобов’язання.

Таке рішення прийняв слідчий суддя Солом’янського районного суду міста Києва за результатами розгляду клопотання прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, повідомляє «Слово і Діло».

САП просила продовжити дію зобов’язань, а саме: прибувати за першим викликом, інформувати про зміну місця проживання та/або роботи і утримуватися від спілкування зі свідками, підозрюваними і іншими особами.

За інформацією прокурора, з 2016 року Мартиненко 22 рази вилітав за кордон і в цілому знаходився там більше трьох місяців, що може свідчити про наявність житла за кордоном. Також у САП вказали на можливий тиск на свідків, експертів, фахівців тощо.

У свою чергу суддя зазначив, що наявність таких ризиків не підтверджена, оскільки прокуратура не надала необхідні докази.

Він вказав, що зобов’язання прибувати за першим викликом прямо покладено на підозрюваного п. 1 ч. 7 ст. 42 КПК України.

За словами судді заборона Мартиненку спілкуватися з іншими підозрюваними в зазначеному кримінальному провадженні грубо порушує як вимоги чинного законодавства України, так і вимоги статті 6 Конвенції про захист прав людини і основних свобод.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *