Офіцер СБУ провів власне розслідування Смоленської катастрофи

Росія чудово розуміє, що всі сліди злочину приховати неможливо, тому не збирається повертати уламки.

Колишній народний депутат і член ПАРЄ, герой України, генерал-лейтенант СБУ Григорій Омельченко провів власне розслідування Смоленської авіакатастрофи. Про це він розповів в інтерв’ю виданню «Гордон».

«Росія чудово розуміє, що всі сліди злочину знищити неможливо, тому не збирається і не поверне уламки полякам. Вони зберігаються під відкритим небом і всі ці сім років їх методично руйнують сніг, дощ, мороз, спека », – зазначив Григорій Омельченко.

За його словами, «Путін не міг пробачити Качинському візит до Грузії 12 серпня 2008 разом з президентами України, Латвії, Литви, Естонії», який, «по суті, зупинив повну окупацію Грузії російськими військами».

«У Катині він (Лех Качинський, – ред.) Збирався заявити, що розстріл військовополонених є геноцидом поляків, і зажадати від Росії як правонаступниці СРСР вибачитися перед польським народом і юридично виправдати розстріляних як невинно убієнних. Про це Качинський заявив в обличчя Путіну ще у вересні 2009 року в Польщі в присутності кількох десятків керівників Європи та інших країн світу », – додав офіцер СБУ.

«Коли в Польщі створили нову слідчу групу в Генпрокуратурі і комісію в міністерстві оборони, я направив їм встановлені мною фактичні дані і почав публікувати матеріали свого розслідування», – розповів герой України.

Григорій Омельченко розповів про деталі свого розслідування: «Я звернув увагу на те, що майже всі тіла пасажирів літака були обвуглені і без одягу». «Це могло статися при величезній силі вибухової хвилі. Її міг створити термобаричний заряд. Такий розриває навіть легко броньовану військову техніку. Під час вибуху створюється температура близько тисячі градусів, яка і обвуглила тіла », – сказав генерал-лейтенант СБУ.