Loading...

Імунітет до різних штамів грипу залежить від року народження, – вчені

Вчені виявили, що перехворівши в дитинстві на грип, можна отримати імунітет до штамів тієї ж групи на все життя

Про своє відкриття вони розповідають в журналі Science.

Крім того, вчені з’ясували, що зрозуміти, який штам загрожує людині, можна за датою її народження.

Фахівці проаналізували випадки зараження грипом в XX-XXI столітті і з’ясували, що люди, які заразилися одним з штамів в дитинстві, в майбутньому виявляються стійкі до штамів тієї ж підгрупи. Це відбувається завдяки тому, що імунна система виробляє антитіла проти гемаглютиніну – білка, що знаходиться на оболонці віріона. Стикаючись в майбутньому зі схожими гемаглютинінами, вона активується і намагається його знищити.

Відштовхуючись від наявних даних, людей можна розділити на три групи. Народжені в 1918-1957 роках в дитинстві, швидше за все, перехворіли штамом Н1 і отримали імунітет проти Н5 і частково Н1 і Н2, народжені в 1957-1968 роках перехворіли штамом Н2 і отримали такий же імунітет, що і перша група, а народжені після 1968 -го – перехворіли Н3 і стійкі до Н3 і частково Н7.

Дослідники наголошують на необхідності подальших досліджень. Цього разу вони збирали інформацію тільки по H5N1 і H7N9, але необхідно проаналізувати і інші штами. На думку вчених, отриманої інформації поки недостатньо для зміни стратегій вакцинації і запобігання епідемії, але перші кроки на цьому шляху вже зроблені.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *