60% українських чиновників перереєстрували кримський бізнес на російську податкову

Окрім окупованого Криму, чиновники часом не гребують вести бізнес і на території самої країни-агресора

Майже чотири роки минуло після подій весни 2014 року. За цей час анексований Крим і війна на Донбасі стали частиною буденності. Більше того, частина суспільства навіть змогла пристосуватися до нових реалій.

Результати дослідження показали, що 60% чиновників, які мали бізнес в Криму, після анексії продовжують ним займатися, створивши російські фірми-клони. При цьому близько 67% із них не афішують цей факт у своїх деклараціях.

Рекордсменом по перереєстрації бізнесу виявився депутат Київської міської ради Ігор Баленко. У грудні 2014-січні 2015 років у російський ЕГРЮЛ були внесені відомості про чотири його компанії – ТОВ «Отель «Чайка», ТОВ «Виробничо-комерційне об’єднання «Соляріс», ПАТ «Ремез» і ТОВ «МП «Оптімум-К». Засновником клону «Солярісу» виявився сам Баленко, а «Чайки» й «Оптімуму» – його українські компанії ТОВ «7 днів» і ТОВ «Н.С.К. Сіті». Проте у декларації російські компанії Баленко так і не вказав.

Окрім окупованого Криму, чиновники часом не гребують вести бізнес і на території самої країни-агресора. Компаніями у Російській Федерації у 2016 році володіли 13 декларантів. Лідером серед них виявився народний депутат Вячеслав Богуслаєв, який є кінцевим бенефіціарним власником 7 російських фірм.

Джерело: Bihus.info

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *