Порошенко 28 годин говорив із Фірташем

Три роки тому, 22 квітня 2014-го, тоді кандидат у президенти Петро Порошенко зустрічався у Відні з олігархом Дмитром Фірташем і лідером УДАРу Віталієм Кличком.

Зустріч тривала 28 годин з перервою на три години. На ній були присутні також “сірий кардинал” УДАРу Віталій Ковальчук, кум Порошенка Юрій Стець та екс-голова Адміністрації Януковича Сергій Льовочкін.

За офіційною версією, Порошенко та Ковальчук були запрошені на день народження Володимира Кличка. І нібито випадково у віденському готелі натрапили на Фірташа. За словами Порошенка, він не мав вибору, окрім як кілька хвилин поговорити з олігархом.

Через рік Фірташ на судовому процесі щодо його екстрадиції в США заявив, що був ініціатором зустрічі. На ній були досягнуті якісь конфіденційні домовленості. Тоді він підтримав партію Кличка та кандидата у президенти Порошенка, щоб не допустити до влади команду Юлії Тимошенко.

“Ми отримали, що хотіли: Кличко став мером, Порошенко — президентом”, – сказав тоді Фірташ.

“Я ніколи не заперечував дуже коротку і безглузду зустріч з Фірташем під час президентської кампанії. Але я категорично заперечую будь-які домовленості – конфіденційні або відкриті з Фірташем. Цього не було і немає! Це мій чіткий коментар. Якщо щось інше заявлено в суді, то той, хто це сказав, повинен нести відповідальність за брехню під присягою”, – прокоментував Порошенко.

25 травня 2014 року Петро Порошенко у першому турі виграв президентські вибори. Віталія Кличка обрали мером Києва.

21 лютого вищий земельний суд Відня дозволив екстрадицію українського олігарха Дмитра Фірташа до Сполучених Штатів Америки. Там його звинувачують у передачі 19 млн євро хабара індійським чиновникам – щоб дали дозвіл на розробку родовищ титану. У США Дмитру Фірташу загрожує до 50 років в’язниці. Також конфіскація усіх активів.

Крім цього, Антикорупційна прокуратура Іспанії звинувачує олігарха у зв’язках зі злочинними угрупуваннями та відмиванні грошей і вимагає його екстрадицію до Іспанії. Там йому вдалося збагатитися на більш ніж 10 млн євро через покупку та продаж нерухомості і компаній в Каталонії.

Після судів міністр юстиції Австрії прийме рішення, куди екстрадувати Фірташа.