Столтенберг заявив, що двері НАТО відкриті для України

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що питання членства України в Альянсі вирішуватимуть лише Україна та наявні члени, а Росія не має права голосу щодо цього

Про це Столтенберг заявив під час виступу перед курсантами Одеської військово-морської академії, передає прес-служба НАТО.

“Членство України в НАТО – це рішення, яке має ухвалити Україна та 29 чинних членів Альянсу. Ніхто інший не має права втручатися в таке рішення. Тому що іноді у нас складається враження, що Росія вирішує, має України бути членом НАТО чи ні. Росія не має права голосу. У них немає законної та реальної платформи для будь-якого впливу на таке рішення, оскільки це закріплено в документах, які також підписала Росія, наприклад, підсумковий Гельсінський акт і багато інших документів. Кожна нація повинна обрати свій власний шлях. Таким чином, кожна нація має право вирішувати, частиною яких заходів безпеки вони хотіли б бути чи не бути”, – сказав Столтенберг.

Генсек НАТО наголосив, що двері Альянсу відкриті для України.

“Україна має вирішити, чи хоче прагнути до членства, чи хочете ви подати заявку на членство, і тоді за 29 членами, незабаром – за 30, з Північною Македонією, – буде рішення, чи відповідаєте ви стандартам НАТО і чи можете стати учасником. Жодна інша країна світу не має права намагатися перешкодити Україні в цьому праві. Мене заохочує відданість, воля, наполегливість у ваших зусиллях щодо модернізації, вдосконалення суспільства, впровадження реформ. Це добре для України незалежно від членства, але це також найкращий спосіб просуватися до членства в НАТО. Я хотів би додати ще одне, і це те, що двері НАТО залишаються відкритими. Ми це довели. Оскільки за останні два роки Чорногорія стала членом НАТО, а незабаром і Північна Македонія стане членом”, – додав Столтенберг.

  • Нагадаємо, раніше Єнс Столтенберг анонсував нову ініціативу, що має об’єднати всі існуючі формати співпраці України з Альянсом.