Стала відома п’ятірка партій з найбільшою підтримкою на місцевих виборах

Соціологи назвали партії, які отримали найбільшу підтримку на місцевих виборах в Україні. Про це свідчать дані моніторингу Соціологічної групи «Рейтинг».

Відзначається, що аналіз результатів місцевих виборів продемонстрував, що активність виборців в західних регіонах була вищою, ніж в південно-східних.

«Наприклад, якщо в Тернопільській і Львівській областях активність виборців 25 жовтня становила близько 44%, то в південно-східних прийшли на вибори лише близько третини. В результаті питома вага західних областей в загальному масиві виборців зросла з 27 до 31% », – говориться в повідомленні.

Таким чином, відповідно до агрегованих рейтингом партій на місцевих виборах, умовний 5% виборчий бар’єр подолали «Слуга народу» (14,5%), «Європейська солідарність» (13,7%), «Опозиційна платформа – За життя» (12,5%), «За майбутнє» (8,6%), а також «Батьківщина» (8,5%). Зазначені відсотки розраховані від загального числа голосів виборців, які підтримали партії.

Тим часом, «Наш край» в цілому підтримали 3,9% виборців, ВО «Свобода» – 3,3%, Радикальну партію Ляшка – 2,4%, партію «Сила і честь» – 2,4%, «УДАР Віталія Кличка »- 2 0%, партію« Пропозиція »- 2,2%,« Голос »- 1,7%, партію Шарія – 1,4% і партію «Перемога Пальчевський»- 0,8%.

При цьому сумарний рейтинг інших (переважно місцевих) партій становить близько 22%.

Також повідомляється, що сукупна підтримка 5 парламентських партій на цих виборах склала 51% (на виборах у ВР в 2019 році вони отримали 78%). До того ж в областях, де були представлені потужні місцеві партії, парламентські партії отримали  велику підтримку на місцевих виборах.

Зокрема, партія «Слуга народу» здобула лідируючі позиції (перші-треті місця) в Дніпропетровській, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Київській, Кіровоградській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській, Чернівецькій, а також Чернігівській областях.

У свою чергу, «Опозиційна платформа – За життя» отримала високі результати на півдні та сході, а також в Сумській області.

«Європейська солідарність» – зайняла більш високі рядки рейтингу в регіонах Галичини, Житомирської, Київської, Рівненської, Чернівецької областях, а також Києві.

Партія «За майбутнє» – зафіксувала лідерські позиції на Волині та в Івано-Франківській, Тернопільській, Хмельницькій, Черкаській, а також Полтавській областях.

«Батьківщина» – отримала високі результати в Кіровоградській, Івано-Франківській, на Закарпатті, Полтавщині та Чернівецькій областях.

Партія «Наш край» – зайняла високі позиції в Луганській, Житомирській, Чернігівській та Миколаївській областях, ВО «Свобода» – в Івано-Франківській і Тернопільській, Радикальна партія Ляшка – Чернігівській, «УДАР» – в Києві, «Пропозиція» – в Дніпропетровській .

Крім того, місцеві організація партії стали переможцями у Вінницькій ( «Українська стратегія Гройсмана»), Закарпатській ( «Рідне Закарпаття»), Полтавській ( «Довіра»), Харківській ( «Блок Кернеса – Успішний Харків»), Хмельницькій ( «Команда Сімчишина») , Черкаській (ВО «Черкащани») і Чернігівській ( «Рідний дім») областях. Також місцеві партії на лідерських позиціях у Херсонській («Нам тут жити!»), Хмельницькій («За конкретні справи»), а також Чернівецької («Єдина Альтернатива») областях.