Співак: Виділення коштів на боротьбу з корупцією – це як давати спирт на боротьбу із пияцтвом

В Україні кількість антикорупційних органів уже перевищує кількість корупціонерів, тому вони борються один з одним.

Про це в ефірі програми Vox populi  заявив політик, громадський діяч, керівник платформи «Національна стратегія розвитку» Дмитро Співак.

Гість програми, коментуючи запитання глядачів щодо того, чому очільники правоохоронних відомств не реагують на корупційні скандали, заявив, що в Україні така ситуація триває роками.

«А ви пам’ятаєте оцю спецоперацію – Луценко, Аваков, МВС, Генпрокуратура, гвинтокрили з 15 регіонів країни привозили до Києва корупціонерів режиму Януковича?…Ну і, запитую я, де ці всі корупціонери? Звичайно, вдома – хто в Україні, хто закордоном», – нагадав Дмитро Співак.

Політик згадав і корупційний скандал у Міноборони із заступником очільника відомства, який, попри звинувачення, не перебуває за гратами та досі не звільнений із займаної посади.

«А як мені відповісти на запитання, чому мовчать ті, хто називає себе фундаментом правоохоронної системи держави? Тому що здеградоване це фундаментальне право держави. Тому що не працюють ці інституції», – заявив Дмитро Співак.

Гість програми також зауважив, що за кількістю правоохоронців Україна обігнала усіх у Європі – за кількістю особового складу, за кількістю грошей, які виділяють на боротьбу з корупцією.

«Виділення коштів на боротьбу з корупцією – це все одно, що виділення спирту на боротьбу із пияцтвом, тобто, процес різний, але результат однаковий», – зазначив політик.

Дмитро Співак перелічив, що боротьбою із корупцією займаються ГПУ, військова прокуратура, САП, НАЗК, СБУ, департаменти МВС та новостворене ДРБ, але разом із тим, Захід говорить про те, що боротьбі із корупцією в Україні настала «труба».

На думку Дмитра Співака, подальша доля очільника ГПУ буде вирішуватися найближчим часом. Що ж до Авакова він зазначив:

«Це не просто міністр внутрішніх справ. Це одна із впливових політичних фігур у нашій країні. Це один із фундаментів, який тримає нинішню владну конструкцію. Можу дати прогноз: поки існуватиме цей парламент, ця влада, ця так звана коаліція, пан Аваков перебуватиме на своїй посаді, очолюватиме МВС».

Гість програми заявив, що в Україні кількість антикорупційних органів уже перевищує кількість корупціонерів, тому вони борються один з одним.