У Кабміні пропонують нові правила захисту споживачів в питанні якості послуг постачальників газу

Для того, щоб громадяни отримували більш якісні послуги від постачальників газу на вигідніших умовах, у Кабміні пропонують запровадити нові правила захисту споживачів, зокрема, надати право ОТГ обирати постачальника для тих, хто не може зробити це самостійно. Про це заявив т.в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко у Facebook.

За його словами, захист прав споживачів має базуватися на європейській практиці.

«В Європі є такі варіанти, коли постачальників обирають об’єднання споживачів. У них і більше ринкової сили для того, щоб отримувати кращі умови від постачальників. Крім того, вони можуть для цього виділити професійну людину. В Україні для цього можна використовувати об’єднані територіальні громади», – зазначив Вітренко.

Він додав, що ОТГ можна надати можливість обирати постачальника для тих, хто не хоче або не може це робити самостійно.

«При чому це буде за замовченням, тобто якщо ви самостійно не обрали постачальника, за вас це зробить ОТГ», – резюмував урядовець.

Окрім того, він додав, що це також буде стосуватися тих споживачів, чиїм постачальником автоматично став «постачальник останньої надії», однак для реалізації цього плану потрібні законодавчі зміни.

Також Вітренко уточнив, що в якості альтернативи ОТГ, надати можливість обирати постачальників газу можна органам місцевої влади.

Нагадаємо:

Стало відомо, що у Кабміні планують знизити тарифи на газ на 500-800 грн та запровадити їх держрегулювання на час карантину.