У 2020 році Держекоінспекція отримала більше 2000 звернень щодо злочинів проти довкілля

Державна екологічна інспекція за підсумками 2020 року отримала понад дві тисячі звернень від українців про зафіксовані порушення природоохоронного законодавства. Кількість скарг зросла на 16% у порівняння з 2019-м. Про це повідомляє прес-служба інспекції.

“Понад 2000 (2284) звернень від громадян щодо злочинів проти довкілля отримала Держекоінспекція протягом 2020 року. Кількість скарг у порівнянні з 2019 роком зросла на 16% (1888 звернень)”, – вказано у повідомленні.

Найбільше до Держекоінспекції звертались жителі Києва та Київської області.

У відомстві звертають увагу, що звернення щодо фактів екологічних порушень, які ДЕІ отримує від громадян – це одна з підстав для проведення позапланової перевірки.

Після отримання скарги Держекоінспекція ініціює захід контролю за дотриманням природоохоронного законодавства, під час якого інспектори перевіряють факти, наведені у листі, притягають злочинців до відповідальності та надають приписи щодо усунення порушень.

У Держеконінспекції нагадали:

Якщо громадянин став свідком екологічного порушення, як то вирубка лісу, несанкціоноване сміттєзвалище чи забруднення повітря з підприємства, він має подати звернення до Держекоінспекції.

«У письмовій скарзі потрібно вказати такі дані заявника:

– прізвище, ім’я та по батькові;

– місце проживання;

– контактні дані;

– суть порушення;

– дату і підпис;

– фото та відео виявлених порушень (за наявності)», – пояснив Андрій Мальований.

Надіслати листа можна або звичайною поштою на адресу територіального підрозділу області, або ж швидше – електронною (для цього звернення необхідно відсканувати).

«Працівники ДЕІ розглянуть вашу скаргу, проведуть перевірку вказаних фактів, а інформацію стосовно здійснених заходів нададуть максимум за 30 днів після дня надходження листа. Терміново повідомити про порушення, а також дізнатися, на якому етапі розгляду знаходиться ваше звернення, можна за телефоном гарячої лінії +38 (044) 521-20-38», – додав Андрій Мальований.

Нагадаємо:

В Україні у шість разів зросли суми відшкодування за сильне забруднення земель: набрав чинності відповідний наказ Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів.