Через пандемію COVID-19 Джо Байден запропонував виплатити американцям ще по $1400

Обраний президент США Джо Байден, інавгурація якого призначена на 20 січня, запропонував виплатити американцям ще по $1400 через пандемію коронавірусу на додаток до вже схвалених $600. Про це йдеться в поданому ним плані зі стимулювання економіки в умовах пандемії на майже $1,9 трлн, пише Reuters. Він також вважає за необхідне збільшення розміру додаткового страхування по безробіттю з $300 до $400 на тиждень.

На думку Байдена, близько одного трильйона доларів потрібно направити на пряму допомогу домогосподарствам, $440 млрд – малому бізнесу, який є найбільш постраждалим у цій ситуації, ще $415 млрд – на боротьбу з пандемією та вакцинацію.

Прямі виплати більшості американців у розмірі $600 Конгрес США затвердив у грудні 2020-го в межах пакету заходів підтримки економіки на суму близько $900 млрд.

Того ж місяця Палата представників, контрольована демократами, виступила за збільшення прямих виплат більшості американців до $2 тис. Проте сенат, контрольований Республіканською партією, відхилив ініціативу, навіть попри її підтримку чинним президентом Дональдом Трампом.